Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zrobić sieć komputerową server i pare komputerów ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 invinciblekamil

invinciblekamil
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 13 kwiecień 2011 - 18:01

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Posiadam ruter livebox oraz dwa komputery jeden stacjonarny i jednego lapa oba pracują mi na wfi, niebawem będę posiadał serwer i teraz pytanie jak doprowadzić neta do serwera ? i czy jest opcja aby zrobić to drogą wfi ponieważ liveboxa mam na dole bo tam mam gniazdko go telefonu a serwer ma stać na górze. Wiem też że będę musiał przestawić tryb rutera na DHCP aby mieć stałe IP. Czy po zmianie pracy na DHCP normalnie będą mi pracowały kompy ?
  • 0


#2 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 13 kwiecień 2011 - 20:00

A do czego ma służyć ten serwer ? Jakie ma mieć zastosowanie ?

Do serwera myślę, że WIFI się nie nadaje, tylko Ethernet a livebox chyba nie ma takiej opcji ? To będziesz musiał zmienić ruter przy okazji :)
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#3 Medive

Medive
  • Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 13 kwiecień 2011 - 20:18

a tam niema opcji, wystarczy odpowiednio przekierowania portów porobić i będzie śmigać
no ale głównie to chodzi o to co serwer ma robić?
  • 0

#4 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 13 kwiecień 2011 - 20:27

Pierwsza sprawa, to to, że DHCP nie robisz stałego przydzielania adresów IP, bo jak sama nazwa wskazuje DHCP to Dynamic Host Configuration Protocol.

Możesz serwer zrobić po kablu jak i Wi-Fi to tylko od Ciebie zależy. Jeśli chcesz po kablu i zamierzasz jeszcze inne kompy po kablu podpiąć, to wystarczy kupić dowolny switch, podłączyć go do LiveBoxa i ma działać. LiveBox sam w sobie jest routerem, więc nie będzie problemu. Serwer jakiś konkretny masz na myśli?

@Michał, w LiveBoxie jest możliwość równocześnie, aby działało po kablu i po Wi-Fi :)

PS: Osobiście jednak zrezygnowałbym z LiveBoxa i zainwestował w jakiś router np Netgear albo TP-Link... To będą znacznie lepsze i wydajniejsze routery niż ten od TPSA. Wiem, bo sam używałem i muszę powiedzieć, że kilkuletni Planet sprawuje się o niebo lepiej niż to badziewie od TPSA.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#5 Medive

Medive
  • Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 13 kwiecień 2011 - 20:39

potwierdzam że livebox-a lepiej zmienić sam miałem i na szczęście kupiłem normalny router
a ostatnio livebox-y zaczynają się mocno sypać sprzętowo kumpel już 3 razy wymieniał
  • 0

#6 invinciblekamil

invinciblekamil
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 13 kwiecień 2011 - 23:06

otóż serwer ma mi jedynie służyć do strony internetowej sklepu
:D również uważam że livebox to zły wybór ale na razie będę musiał z niego korzystać a niebawem postaram się go zmienić
wracając do tego podłączenia serwera opcja kablowa przez ethernet jest najlepsza ale problem jest taki że póki co nie mam jak kabla przeciągnąć do pokoju z serwerem więc na jakiś czas przynajmniej ratowała by mnie opcja z wfi ale czy to wszystko będzie latało jak normalnie podłącze serwer kartą sieciową i będzie chociaż przez jakis czas spełniało swoją funkcję ?

Duath to co będę musiał zrobić z tym IP ? bo teraz mam dynamiczne przydzielanie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych