Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne ikony pulpitu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamr2610

adamr2610
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 19 październik 2008 - 20:55

Witam ponownie wzsystkich. Tym razem mam taki maly problemik - od jakiegos czasu ikona "SKYPA" i kilku innych pokazuje mi sie na pulpicie jako "kartka " lub "Folder pliu nieznanego". Oczywiscie programy chodza bez zarzutu , ale drazni mnie to ze nie widze ich na pulpicie jako normalne ikony. Domyslam sie ze czegos mi brakuje - tylko nie wiem czego? Czy ktos z Was moglby mi powiedziec co musze zrobic ? Restart kompa nie pomaga , Przywrocenie systemu tez nic nie dalo. rosze o pomoc - Dzieki wielkie z gory- Pozdro
  • 0


#2 Bulko

Bulko
  • Użytkownicy
  • 43 postów

Napisano 05 listopad 2008 - 22:26

Nie wiem z czego to wynikło, ale próbowałeś po prostu zmienić ikonkę ? ;)
  • 0
sZale??stO .!

#3 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 18:51

Ja także nie wiem czym to się wywołało, może coś w programie lub w rejestrze się poprzestawiało, spróbuj przeinstalować program lub zmień ikonę

Dla ciebie poszukałem tej ikonki:
http://rapidshare.com/files/189771076/Skype.ico

Lecz niestety nie wiem jak wgrać tą ikonkę, ona jest chyba wbudowana w Skype :P
możesz spróbować pokombinować z programem Restorator który służy do edycji plików binarnych .exe
  • 0

#4 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 27 styczeń 2009 - 09:56

Masz jakiegoś antywirusa?.To może być jakiś wirus daj logi:
Podaj log z HijackThis.
Podaj log z Combofix.

Logi dajesz na wklej.org lub wklej.eu a w poście Podajesz tylko link.


W przypadku ikon na pulpicie takie objawy może powodować uszkodzony plik z ikonami. Jest on ukryty w katalogu %windir%\... i ma nazwę IconCache.db lub ShellIconCache (W9x). Jest to plik, w którym Windows przechowuje kopie ikonek pobranych z różnych plików w celu ich wyświetlenia. Co jakiś czas warto go wykasować, bo ciągle rośnie o nowe ikonki, nie mówiąc już o tym, że przy zmianie np.ikonki skojarzonej z danym typem pliku Windows wyświetla uparcie starą. Po restarcie wszystkie ikonki powinny odzyskać właściwe barwy i kształty. oraz zmien w Rejestrze:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
wartosc ciagu "Max Cached Icons" = np. 4000
Często na pulpicie/desktopie jest bardzo dużo ikon (60 - 100). Zdarza się, że niektóre z nich zmieniają swój wygląd w zupełnie przypadkowy sposób. Dzieje się tak dlatego, że system Windows ma ustawiony limit na cache ikon. Na szczęście istnieje sposób na zredukowanie liczby odwołań do dysku jest zwiększenie liczby przechowywanych w buforze ikon plików na dysku. Ustawiamy wartość (string) na liczbę pomiędzy 4000 a 8000. Windows używa domyślnej wartości 4000, a można ją powiększyć np. dwukrotnie wpisując 8000. Im większa wartość, tym więcej ikon może Windows cache'ować. Inną możliwością - bardziej prawdopodobną -są kłopoty z kartą graficzną. Mogą to być źle działające sterowniki albo przegrzewająca się czy wręcz już uszkodzona karta (procesor graficzny lub pamięć na karcie). W pierwszym przypadku należy ściągnąć nowsze sterowniki do karty i do chipsetu/AGP (niekoniecznie najnowsze) i prawidłowo je zainstalować:
- zmienić dotychczasowe sterowniki karty na Standardową VGA PCI;
- w trybie awaryjnym usunąć stare sterowniki karty i stare sterowniki do
chipsetu;
- po uruchomieniu w trybie normalnym zainstalować nowe sterowniki do
chipsetu;
- po restarcie zainstalować nowe sterowniki karty graficznej.
W drugim przypadku najbardziej istotne jest odkurzenie całego sprzętu, przetarcie styków i dociśnięcie wszystkich kart i kabli w gniazdach. Może wystarczy przełożenie karty do innego gniazda.
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych