Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zewnętrzny dysk twardy - komputer już go nie widzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 xadox

xadox
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 23:50

Witam,

Mam problem z zewnętrznym dyskiem twardym zamontowanym w odtwarzaczu multimedialnym Xtreamer.

Do tej pory podłączałem sobie Xtreamera poprzez USB do komputera (Windows XP SP3) i był on widoczny jako dysk wymienny i bez problemu mogłem wrzucać pliki na ten dysk jak i ściągać dane z tego dysku.

Dziś podłączam Xtreamera jak zawsze i komputer widzi go tylko jako dysk H: Zajęte miejsce 0 bajtów, wolne miejsce 0 bajtów, pojemność 0 bajtów, system plików RAW
http://images38.foto...60d30bf5593.jpg
Dodam, że jak podłącze Xtreamera do TV to po bardzo długim czasie (wcześniej była to akcja błyskawiczna) da się wejść na ten dysk i widzi się zawartość tego dysku (nawet mi się udało odpalić jakiś film).

Co się stało? Jak to można naprawić? Nie chcę stracić danych.

Czegoś nie rozumiem: skoro wcześniej dane były na dysku, a teraz "tylko" zmienił się system plików na RAW to te dane i tak tam muszą być i musi być chyba jakiś sposób na ich odzyskanie?

Pytanie:

Dane, które są na tym dysku 2,5" przeniosłem z innego kompa z dysku 3,5". Na tym komputerze z którego te dane przenosiłem windows xp pro sp2 odpala się tylko w trybie awaryjnym i sprawa jest taka, że po przeniesieniu tych plików na nowy dysk ze starego dysku te pliki usuwałem (kliknięcie prawym i usuń / opróżnij kosz).

Jeśli nie uda mi się odzyskać plików z tego dysku, o którym była mowa od pierwszego wątku to czy jest szansa na odzyskanie tych plików, które były na tym starym kompie, ale które usunąłem poprzez kliknięcie prawym i usuń / opróżnij kosz? Dodam, że Do tej pory nic tam nowego nie zapisywałem - po prostu chciałem zabezpieczyć wszystkie dane wrzucając je na ten dysk, który padł ;) następnie je usuwałem bo chciałem zrobić porządek przed formatem, którego na szczeście z braku czasu nei zrobiłem

Z góry dzięki za pomoc
  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych