Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ubuntu Feisty Fawn wydany!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 szendi

szendi
  • Użytkownicy
  • 126 postów

Napisano 22 kwiecień 2007 - 10:00

Niedawno bo przecież 19 Kwietnia zostało wydany Ubuntu 7.04(Przebojowy jelonek).

System instaluje się praktycznie kilkoma kliknięciami myszy, możemy też zaimportować dane z Windows co jest nowością w tym systemie.
po zainstalowaniu mamy możliwość automatycznej instalacji sterowników do karty graficznej, co więcej jednym kliknięciem możemy włączyć "wodotryski" - Compiz.
System posiada też automatyczną podpowiedź by zainstalować brakujące kodeki przy próbie włączenia np. mp3
Wielkim ułatwieniem jest automatyczne wykrywanie dostępnych zasobów sieciowych (dyski, drukarki itp.). Wygodniej będzie także podłączyć się do sieci dzięki programowi NetworkManagera.
A gdy chcemy używać partycji ntfs, robimy to 3 kliknięciami.

Obrazy możemy pobierać ze strony Canonical
Dla tych którzy wolą mieć orginalną płytę, został otwarty sklep w którym można zamówić ją wpełni darmowo Shipit

Niedługo zostanie wydana wersja polskiej społeczności ubuntu a w niej m.in tapety, kodeki i co najważniejsze system w pełni po polsku i wiele innych usprawnień.
-------
No to czekamy na Ubuntu GG
  • 0


#2 DirtZ

DirtZ
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 19 maj 2007 - 16:08

Świetnie, crtl + c, crtl + v ze strony Ubuntu. Może sam nam opowiesz o systemie? Powiedz nam, że nie ma problemu z instalacja sterowników od kart graficznych - bo jest automatyczna. Powiedz, że jeżeli ktoś chce korzystać z beryla, to ma do dyspozycji odrazu efekty pulpitu. Powiedz, że zapis i odczyt partycji NTFS to jest obecnie kwestia 3 kliknięć. Czemu nie napisałeś, że odpalając pierwszt raz plik video, system proponuje nam zainstalowanie sterowników? Czemu opisując 7.04 nie wspominasz o tym, że planowane jest wydanie polskiej edycji zawierającej różne dodatki, które usprawnią prace z systemem dla lokalnych odbiorców (automatyczna instalacja neostrady, net24). Czemu nie powiesz o nowym ciekawym "Centrum sterowania"? Zapomniałeś również wspomnieć o tym, że w czasie instalacji 7.04 możemy nawet importować pewne ustawienia użytkownika z win xp.
  • 0

#3 szendi

szendi
  • Użytkownicy
  • 126 postów

Napisano 19 maj 2007 - 17:17

Sory. Wtedy mi jeszcze internet nie chodził to jest pingi bardzo długie i strony nie uruchamiały się jak trzeba. Teraz mam internet sprawny to może coś zredaguje :)
-----
PS
Już poprawiłem :(
  • 0
Zapraszam !!! http://www.grafikstyle.jcom.pl <-- Bo grafika jest nasz?? pasj??... Jeeli te lubisz eksperymentowa?? z grafik?? wpadnij, zarejestruj si?? ...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych