Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Rozwiązany] Drukarka nie chce drukować


  • ZamkniÄ™ty Temat jest zamkniÄ™ty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 01 grudzień 2010 - 18:22

Problem pojawił się przedwczoraj. Wybieram plk do wydrukowania (plik open office writer'a), niby się tam z poziomu OO przygotowuje, ale po tym wszsytko stoi, oczywiście o drukowaniu mówiąc. Drukarka (Canon pixma IP 1000) jak to ma w zwyczaju zawsze przed drukowaniem się "rozkręca". Tego właśnie u mnie nie ma.

Prawym dolnym rogu pojawia się tylko ikonka, a jej zawartość jest następująca:
http://www.ufast.eu/.../740927druk.PNG

Jak widać, wirtualnie drukowanie trwa i ma się dobrze. Namacalnie jednak nic się nie dzieje. Dodam, że tusz mam. A nawet jakby nie było, pokazał by się odpowieni komunikat.

Może być tak, że niestety mój czteroletni siostrzeniec coś grzebał w środku, bowiem tą drukarkę nie problem otworzyć...

Prosiłbym o ekspresową odpowiedź co to może być za bubel, bo potrzebuję na jutro ten plik wydrukować ^^"

[ Dodano: 2010-12-06, 18:08 ]
Update:
Problem rozwiÄ…zany.
  • 0


#2 Sziva

Sziva
  • Redaktorzy
  • 17 postów

Napisano 07 grudzień 2010 - 15:41

Sprawdź na początku, czy drukarka jest na 100% podłączona do komputera kablem usb. Miałam ostatnio identyczny przypadek i okazało się, że z jednej strony kabel nie był wpięty prawidłowo.

W Ustawienia->Drukarki i faksy drukarka powinna być podświetlona jako aktywna (nieaktywne mają wyblakłe ikony).
  • 0
W ºyciu tylko dwie rzeczy mog?? uratowa?? cz??owieka: poczucie humoru i filozoficzne podej??cie do w??asnego losu.

#3 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 07 grudzień 2010 - 19:05

Update:
Problem rozwiÄ…zany.


Czytamy do końca :) Mimo wszystko dziękuje za zainteresowanie.
  • 0

#4 Sziva

Sziva
  • Redaktorzy
  • 17 postów

Napisano 08 grudzień 2010 - 08:46

Faktycznie, nie zauważyłam ostatniego zdania.

Jak udało się problem rozwiązać? Może komuś taka wiedza się przyda w przyszłości.
  • 0
W ºyciu tylko dwie rzeczy mog?? uratowa?? cz??owieka: poczucie humoru i filozoficzne podej??cie do w??asnego losu.

#5 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 08 grudzień 2010 - 19:03

Nic prostrzego - zainstalowanie sterownika na nowo. Nie wiem co się z nim stało, chyba nikt mi nie odistalował, ani system nie był reinstalowany.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych