Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z myszką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 uteka

uteka
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 20 lipiec 2008 - 00:21

Cześć wszystkim!!
Męczę się obecnie z konfiguracja kompa (dość archaicznego).
Mój problem pojawia się na etapie pojawienia się przy każdym starcie windowsa(98 :) ). Wyświetlony zostaje komunikat żeby
podłączyć myszkę pod PS'a - i tutaj właśnie pojawia się problem bo komputer a raczej płyta nie ma takowego gniazdka. Używam COM'ów i to w dodatku podpiętych od płyty przy pomocy śledzi. Winda już siedziała na dysku, dysk został przepięty z kompa, w którym sa PS'y. Jednak przeinstalowując W98 osiągam podobny efekt. Szukałem w biosie jakichkolwiek ustawień pod szeregówkę, ale nic rzeczowego nie znalazłem (chyba, że coś przeoczyłem).

Płytka (BIW1B ver 1.0) jest co najmniej dziwna bo jest możliwość podłączenia 2 procesorów (do wyboru) albo działa PGA,
albo SLOT1. Całość obsługuje chipset Intela FW82801. Poniżej zamieszczam schemat znaleziony na jakiejś stronie:

http://www.elhvb.com/mobokive/Archive/Procomp/manuals/biw2b.pdf


Nie wiem jak dezaktywować działanie myszki pod PS/2'a a odpalić COM'a.
...aha mam podłączonego obecnie Pentiuma II pod SLOT1
Co do myszy to jest zwykła mysz a4tech'a (bez żadnych udziwnień: scrollow i innych dupereli), 2 przyciskowa. Prosta jak obsługa cepa. Nigdy nie potrzeba bylo żadnych sterowników (może dla tego że była to inna konfiguracja sprzętowa ).

Po względnych rozważaniach na ten temat doszedłem do tego że może to być wina:
1. Ustawień biosa,
2. błędnego podłączenia czegoś na płycie głównej (przeglądając instrukcje płyty której adres zamieściłem na stronie 13
można natknąć się na pkt PS/2 Mouse Connector mówiący jak podłączyć coś do pinów niestety nie mam pojęcia co tam się
podłącza [wiem tylko że jest to zielone ] i z czym)
3. Niewiedzy w jaki sposób "unieszkodliwić" PS/2 a uruchomić działanie myszki na COM'y

wie ktoś może o co chodzi z tym bracket'em w podpunkcie connectora myszy na stronie 13 instrukcji której link znajduje
się wyżej


Już odchodzę od zmysłów próbując poskładać ten sprzęt więc proszę o pomoc.
Dzięki wielkie z góry.
Pozdrawiam
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych