Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop czyszczenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 robert920

robert920
  • Użytkownicy
  • 22 postów

Napisano 29 sierpień 2010 - 18:10

Witam.Mialem problem z klawiatura w laptopie. Mianowicie laptek sam pisal niektore literki np "1", wiec zdemontowalem klawiature i ja oczyscilem jakis miesiac temu tez ja czyscilem ale nie tak dokladnie i wtedy nie to nie pomoglo, teraz ta balszke na na ktorej jest klawiatura popsiukalem perfumami i wyczyscilem pedzlem natomiast sama klawiature (nie chodzi o przyciski tylko o ta co jest podlaczone do plyty glownej nie wiem jak sie to nazywa) wyczyscilem przy pomocy plynu do naczyn i gabki (dosc mocno szorowalem), i po tych dzialaniach zaden klawisz nie chodzi tak jakby klawiatura nie byla podlaczona. Pytanie brzmi co moglo to spowodowac? czy uszkodzilem ta klawiature podczas czyszczenie czy co?? czekam na odp.
  • 0


#2 infor7

infor7
  • Użytkownicy
  • 115 postów

Napisano 29 sierpień 2010 - 18:20

Raczej zniszczyłeś klawiaturę. Tak na przyszłość nigdy nie myj żadnej części komputera w zwykłej wodzie(pozostawia ona osad na podzespołach). Słyszałem że jeśli jakąś elektronikę zanurzy się w wodzie to powinno się ją przepłukać wodą destylowaną (tę informację znalazłem na jakimś forum o komórkach) nie jestem pewny działania tej metody ale i tak bardziej już tek klawiatury nie zniszczysz. Jeśli się nie uda to będziesz musiał planować zakup nowej hyba że ktoś inny będzie miał jakiś pomysł.
  • 0

#3 robert920

robert920
  • Użytkownicy
  • 22 postów

Napisano 30 sierpień 2010 - 08:29

a czy moze ktos wie gdzie mozna kupic klawiature kr300 jest to klawiatura od laptopa blueline model:8381 seria puls MXA2200 z tego co wiem to jest to laptop firmy optimus
  • 0

#4 SuperElektro

SuperElektro
  • Użytkownicy
  • 28 postów

Napisano 02 wrzesień 2010 - 20:28

Powinieneś pytać w punktach serwisowych,jedynie tam możesz dostać taki typ oraz model klawiatury. Na przyszłosć będziesz wiedział,żeby nie używać wody do czyszczenia.
  • 0
www.SuperElektro.pl- RTV, AGD, Elektronika


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych