Skocz do zawartości


Zdjęcie

KOmputer sam sie wyłacza dlaczego??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kryniu62

kryniu62
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 27 sierpień 2010 - 08:37

Witam. Od jakiegos czasu gdy gram w gry po 5min komputer sam sie wyłacza sprawdzałęm temp. procka w BIOS'ie wynosi ona 54*C po właczeniu komputera. Gdy sie wyłaczy to jest bardzio gorący procek. Pasta jest bo sam ja nakładałem wczoraj to niewiem co moze byc:{{{ ramy i zasilacz i karte graficzana dawałem od innego komopa i dalej to samo.zasilacz amm 450watt firmy 4Lite bo dali mi nowy mysleli ze stary był za słaby bo miał 400watt wymieniali mi płyte głowa karte graf. i dalej to samo. więc chłopaki i dzwieczyny POMOCY>Z góry dziekuje i pozdrawiam;]]]]
  • 0


#2 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 27 sierpień 2010 - 11:02

Podaj jaką masz konfigurację.
  • 0

#3 kryniu62

kryniu62
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 29 sierpień 2010 - 11:07

procek-Amd athol 64 x2
ram'u-2Gb good ram
hdd-250Gb-Seagate
karta graf.256-Gigabyte
zasilacz 450 watt-4Lite
Płyta głowna Gigabyte GA-MA790X-DS4
  • 0

#4 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 29 sierpień 2010 - 17:16

A jaka temperatura karty graficznej? Zasilacz ze słabego na słaby zamieniłeś... Chodzi mi o markę, a nie o moc.
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!

#5 juvi1

juvi1
  • Użytkownicy
  • 112 postów

Napisano 29 sierpień 2010 - 21:16

U mnie tez komputer sie wyłaczał. ja tez myslałem ze mam cos nie tak z podzespołami ale okazało sie że to tylko brud i kurz zasiadał na procku i był tak zawalony ze sie przegrzewał i komputer sie wyłaczał. pomógł mi wtedy odkurzacz.... :(
  • 0
https://www.facebook.com/bwsquad

Nowa, rozkręcająca się ekipa!

#6 kryniu62

kryniu62
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 30 sierpień 2010 - 09:55

Przecież napsiałęm że marka zasilacza to "4lite". A jak sprawdzić temp karty graf.??
Zasilacz z 400 na 450 zmieniłem.
  • 0

#7 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 30 sierpień 2010 - 16:45

Programem Everest: http://pcfoster.pl/d...on-220-126.html
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!

#8 sobu

sobu
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 12:33

Sprawdź kondensatory bo może być "spuchnięty" i to jest przyczyną resetów - w moim przypadku tak było.
  • 0

#9 Kuba

Kuba
  • Redaktorzy
  • 364 postów

Napisano 08 wrzesień 2010 - 18:22

Przecież napsiałęm że marka zasilacza to "4lite".

Właśnie o markę chodzi - wpisz w google "czarna lista zasilaczy"
Bałbym się na czymś takim trzymać komputer
To bardzo słaby i niestabilny zasilacz.
Porponowałbym sprawdzić na markowym zasilaczu
  • 0

#10 spike44

spike44
  • Użytkownicy
  • 33 postów

Napisano 09 wrzesień 2010 - 08:16

jak dla mnie to zasilacz może być za słaby albo felerny
  • 0

#11 T-HELP

T-HELP
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 11:36

Pierwszą rzeczą, którą się robi w takich sytuacjach to podmiana zasilacz na stabilny i mocny. Taki który ma rzeczywiście 400W, a nie tylko ma nalepką z napisem 400W. Polecam np. Fortron, Delta. Ja w serwisie tylko tych używam od lat. Szczerze bez podmiany zasilacza nie ma sensu dalsze rozmyślanie co to może być.
  • 0
T-HELP Si??a prostych rozwi??za?? - Serwis komputerowy

#12 SgtSanderson

SgtSanderson
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 23 wrzesień 2010 - 16:57

Prawdopodobnie masz to samo co ja. Mam ten sam procek. Kiedyś podczas gry w Far Cry 2 wyłączy mi sie komp. Po szybkim restarcie okazało sie że procek ma 100 Stopni. Od razu do sklepu i kupiłem Cooler Master hyper 101 z możliwością podczepienia 2 wietraków. Teraz w dużym stresie mam temp ok 70 stopni a na idle ok. 45. Jeżeli to nie to to zmień zasilacz i to jest najbardziej prawdobodobne, gdyż twój zasilacz może sobie nie radzić z podwyższonym poborem prądu. Ja tak miałem z Logiciem. W stresie gdy grafika i procek biorą najwiecej pradu, zasilacz uruchamiał zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe i odcinał dopływ prądu. Czyli zmień zasilkę polecam Be quiet! PurePower 530W L7 sam się zastanawiam nad zmianą na ten zasilacz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych