Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z kompem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikisz

Mikisz
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 17 sierpień 2010 - 09:26

Siemka, mam dość starego kompa jednak parę razy dodawałem mu ramu, lub wymieniałem różne części... Aktualnie wygląda on tak :
Intel Pentium Dual Core 2.66 GHZ ( Nie wiem dokładnie jaki model )
Płyta główna Asrock 755T-Wins HDTV ( Jakoś tak to było, jestem teraz na innym kompie i nie mam jak sprawdzić)
2 GB Ram chyba DDR 2 ale nie jestem pewien, na ramach się nie znam ;P
No i karta graficzna Geeforce 8500 GT

Problem polega na tym, że komp wyłącza mi się często sam, chłodze go wiatrakiem i nawet pomaga xD Ale to jego wyłączanie jest dość dziwne ponieważ mam taką diodę na przycisku od włączania, jak komp jest włączony to ona się świeci jednak jak mi się wyłączy to ona nadal się świeci ale komp i tak jest wyłączony, mój tata twierdzi, że to przez spadki prądu w domu ale ja jakoś mu nie wierze ( bo czemu wtedy wiatrak pomaga ? -.^ ) druga sprawa jest taka, że komp mi strasznie MULI nawet świeżo po formacie, zajmuję się grafiką więc mnie to wkurza jak mi się program zetnie, albo komp wyłączy... Gry na dużo słabsze kompy się tną, zdarzało się, że przycinał mi się nawet Gothic II ! Teraz jestem po formacie i Photoshop CS 5 tnie się jak cholera, nie wspominając już o grach takich jak Gothic III, mój kumpel ma słabszego kompa a chula mu normalnie... Tutaj prośba do Was, co poradzilibyście wymienić ?
Już nie chodzi o gry, tylko o to, że komputer w ogóle muli... Niestety nie powiem Wam jaki zasilacz bo nie pamiętam, ale o ile mnie pamięć nie myli na naklejce jest napisane 230 V czy coś takiego :P Bardzo proszę o pomoc :)

Z góry dzięki, Mikisz.
  • 0


#2 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 17 sierpień 2010 - 11:51

na naklejce jest napisane 230 V

no bo powinno...
Wydaje mi się, że to właśnie przez zasilacz masz takie problemy. Nie wiem jaki masz, ale jestem pewien, że jakiś "noname", którego powinieneś wymienić na markowy, dobry zasilacz. Sprzęt powinien jeszcze trochę wytrzymać. Podaj jaki masz budżet na nowy zasilacz.
  • 0

#3 Mikisz

Mikisz
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 17 sierpień 2010 - 12:19

Heh, chciałbym wydać jak najmniej - szczerze to nie mam na razie w ogóle kasy ale jakoś z 400 zł myślę, że wystarczy ?? A myślisz, że jak wymienię zasilacz to i gry lepiej będą chodzić czy nie bardzo ? :)
  • 0

#4 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 17 sierpień 2010 - 12:42

Z tego co napisałeś to wydaje mi się, że to przez zasilacz. Kup coś takiego takiego: http://allegro.pl/it...lent_6_pin.html
Za resztę pieniędzy możesz kupić nową kartę.
Aha i co chłodzisz tym "wiatrakiem"? (chipset, kartę graficzną)
  • 0

#5 Mikisz

Mikisz
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 17 sierpień 2010 - 12:51

oggólnie całego kompa, mam otwartą obudowę 24h, domowy wiatrak i jazda ;P
Ostatnio przeniosłem go do innego pokoju i działa trochę lepiej, jak mi się zacznie teraz też wyłączać to wymieniam zasilacz, już parę razy mi go naprawiali ale nadal się wyłączał, dziwne też było to, że jak ostatnio go zaniosłem do serwisu to się tam nie wyłączył przez 2 dni ciągłego działania a u mnie w domu jak odpalę grę to od razu się wyłącza.
Dzięki za pomoc :)
  • 0

#6 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 17 sierpień 2010 - 13:05

Jeszcze podaj temperatury. Ściągnij te programy(linki podałem niżej), zainstaluj, włącz everest'a, później tools->System Stability Test i kliknij start. RealTempa miej włączonego w tle. Niech test trwa z jakieś 10min. Jeśli komputer się nie wyłączy to podaj temperatury z RealTemp. Najlepiej wrzuć tutaj screen.

http://www.instalki....te_Edition.html
http://www.techpower...ealTemp_340.zip
  • 0

#7 Mikisz

Mikisz
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 17 sierpień 2010 - 15:33

Ale te obydwa programy włączyć w tym samym czasie ?
  • 0

#8 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 17 sierpień 2010 - 16:55

Najlepiej RealTemp najpierw, później everesta. Ale pamiętaj żeby w tle był Realtemp.
Niech wygląda to mniej więcej tak: http://i36.tinypic.com/14ki41t.jpg
  • 0

#9 T-HELP

T-HELP
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 11:46

Po pierwsze zalecam żebyś sprawdził temperatury. Tak jak koledzy napisali. Jeśli są OK. Wymień zasilacz. Np.
http://allegro.pl/zasilacz-fortron
Z doświadczenia wiem że takie nienaturalne mulenie kompa może być spowodowane wahaniami napięć i tu Twój tata może mieć rację. Lepszy zasilacz nie zawsze pomaga. Czasem jest tak zniszczona instalacja w mieszkaniach, że pomoże albo jej wymiana albo zakup zasilacza UPS.
  • 0
T-HELP Si??a prostych rozwi??za?? - Serwis komputerowy

#10 rkumek

rkumek
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 17:50

tak jak pisali poprzednicy może to być winą zasilacza, ale najpierw weź odkurzacz ze szczotką i ostrożnie wyczyść wszystkie wentylatory i radiatory to bardzo możliwe że problem ci zginie bo może się procek przegrzewa z powody zakurzonego wentylatora.
  • 0

#11 T-HELP

T-HELP
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 13 wrzesień 2010 - 07:11

Z odkurzaczem trzeba uważać. Zdarza się że rury odkurzacza się elektryzują i możesz spalić jakiś element przykładając ją zbyt blisko. Jak już zaleca się kupić sprężone powietrze ok. 10 - 15zł.
  • 0
T-HELP Si??a prostych rozwi??za?? - Serwis komputerowy


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych