Skocz do zawartości


Zdjęcie

Firefox vs. internet Explorer


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jodla

Jodla
  • Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 31 maj 2008 - 22:05

W dziesiejszych czasach jest wiele przegladarek internetowych. W Windowsach odrazu mamy

Internet Explorera (IE). Jest to jedna z najbardziej popularnych. Drugą znaną jest Firefox (FF). Właśnie tym dwóm chce poświecić ten krótki artykuł. Miejsce w tabeli popularnych przegladarek mają koło siebie, ale tak naprawde dzieli je

wiele. Może wymienie:
1. Bezpieczeństwo: chyba nikt nie chce, by do naszego komputera dostał sie jakiś "robaczek".
2. Poprawność otwierania stron: chyba nie chcemy przegladać strony która jest
"poprzewracana".

Przybliże wam te programy robiąc testy i porownania.

1. Zacznijmy odrazu od testu ACID2, poniewaz ACID1 przechodzi każda przegladarka nawet ta

prymitywna.
FF:
Dołączona grafika
Jak widać Firefox nie ma zadnych problemow.

IE:
Dołączona grafika
Internet Explorer całkowicie sie pomieszał. To wogule nie przypomina "buźki"

Podsumowanie: 1 test wygrał FF


2. Kolejny test to ACID3. Przykladowy wynik testu 50/100
FF:
71/100
IE:
11/100

Podsumowanie: 2 test wygrał zdecydowana przewagą Firefox.



Test ten jest ubogi, ale i tak przybliża jakość tych dwóch przegladarek. Z biegiem czasu postaram się ten artykuł uaktualniac. Błedy i propozycje prosze pisac na PW albo w temacie.
  • 0


#2 loud

loud
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 04 sierpień 2008 - 11:07

FF już dawno zdołał przebić IE... statystyki mówią same za siebie.... cały czas przybywa userów FF a IE ich nie zyskuje.
  • 0

#3 Jodla

Jodla
  • Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 08 sierpień 2008 - 08:10

Właśnie o to chodzi... Po to powstaja takie arty, by ludzie ktorzy korzystaja z IE przezucili sie na FF :)
  • 0
Jaki jestem??
Fajny, ??adny (avatar to moja fota :] ), mi??y i ogolnie najlepszy :D

#4 Sziva

Sziva
  • Redaktorzy
  • 17 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 07:26

Z przeglÄ…darek internetowych do mnie najbardziej przemawia Opera. Z IE korzystam tylko wtedy, gdy muszÄ™.
  • 0
W ºyciu tylko dwie rzeczy mog?? uratowa?? cz??owieka: poczucie humoru i filozoficzne podej??cie do w??asnego losu.

#5 Grzybu

Grzybu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 08:27

Jeśli chodzi o IE, to używam go tylko do jednej rzeczy: pobrania Mozilli. I nic więcej.
  • 0
Pozdrawiam Michal 8) Zapraszam na mojego bloga i ºycz?? przyjemnej lektury.

#6 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 14 lipiec 2009 - 09:39

Firefox to przeglądarka a Internet Explorer to narzędzie do pobrania FF lub Opery ;D :D :)

Na szczęście Windows 7 w europie będzie sprzedawany bez IE. Więcej na ten temat znajdziecie TU
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#7 Vicious Jack

Vicious Jack
  • Użytkownicy
  • 750 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 16:02

Mam od dwóch dni Operę i jestem bardzo zadowolony. Strony otwierają się znacznie szybciej niż w IE i FF, automatycznie pobiera pluginy, gdy brakuje któregoś z nich. Podobno pod względem bezpieczeństwa ulega FF, jednak nie zauważyłem na razie niczego podejrzanego.
  • 0
Gigabyte 970-UD3, AMD Phenom II X4 955, Gigabyte Radeon HD6770, 2x2GB GoodRam PC1600, Seagate Barracuda 1TB, OCz 500W, Windows 7 Pro 64-bit, Realtek RTL8139 50mbps, SE Xperia X10i

#8 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 21:13

Też kiedyś próbowałem Opery, Nie podoba mi się :shy:
Firefox ma najlepszy Interface, jest bezpieczny, no i ufam mu po prostu, tak jak już ludzie powiedzieli, IE to nie przeglądarka, ale coś dzięki czemu pobieramy FF xD
  • 0

#9 Grzybu

Grzybu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 15 lipiec 2009 - 12:31

Używam jednocześnie Opery i FF. Dlaczego? Bo w Operze jest tzw. szybkie wybieranie i można w szybki sposób wejść na najczęśćej odwiedzane strony. A FF używam z przyzwyczajenia.
  • 0
Pozdrawiam Michal 8) Zapraszam na mojego bloga i ºycz?? przyjemnej lektury.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych