Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z biosem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 outland

outland
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:21

Witam, właśnie co odebrałem komputer z serwisu, na dokumencie było napisane "naprawa płyty głównej, przetestowana przed wydaniem" niby wszystko ładnie, ale gdy próbuje uruchomić komputer.. to wczytuje się logo płyty głównej i restart kompa.. i za każdym razem to samo, pomyślałem ,że może nie ma systemu wgranego.. wiec wkładam płytkę, ustawiam bootowanie na DVD-Room.. po wyświetleniu logo płyty głównej pokazuję się napis "wciśnij dowolny klawisz aby uruchomić instalacje.... blababla" wciskam, i reset kompa, zawsze w tym samym momencie. Nie wiem co jest nie tak.. płyta główna jaką posiadam to: As Rock X58 Exteme
  • 0


#2 StelioS

StelioS
  • Użytkownicy
  • 856 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:31

Klawiatura jest pod USB czy PS/2?
  • 0

#3 outland

outland
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:34

klawiatura & mysz pod USB, był nawet dzisiaj u mnie informatyk.. i odłączaliśmy wszystkie podzespoły po kolei żeby dojść co jest przyczyną, ale nic z tego, cały czas to samo..
  • 0

#4 StelioS

StelioS
  • Użytkownicy
  • 856 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:47

Wejdź do BIOSu i odszukaj opcję podobną do ''Keyboard USB'' lub ''USB Legacy Support'' i musisz tą opcje przełączyć na 'ENABLED' lub 'BIOS' te ustawienie pozwoli na to że będzie klawiatura działać i zareaguje instalator na wciśnięcie dowolnego klawisza.

Druga sprawa , to nie zależy Ci na niczym co jest na dysku i chcesz zrobić formatowanie z instalacją świeżego systemu , czy chcesz naprawić ten system który teraz nie może się załadować tylko się restartuje?
  • 0

#5 outland

outland
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:49

No właśnie nie wiem czy windows jest tam zainstalowany czy go brak.. wolałbym zostawić dane :)
  • 0

#6 StelioS

StelioS
  • Użytkownicy
  • 856 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:50

Jest tam system , tylko jakiś podzespół został wymieniony i dlatego te restarty.
jaki jest tam system zainstalowany?
  • 0

#7 outland

outland
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:53

windows XP professional, 32 bity
  • 0

#8 StelioS

StelioS
  • Użytkownicy
  • 856 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:58

Odszukaj tą opcje USB co napisałem wyżej.
Jak już znajdziesz , ustawisz , zapiszesz ustawienia w BIOSie i uruchomi się komputer ponownie to naciskaj od razu klawisz ''F8'' i jak pojawi się lista trybów awaryjnych to wybierz tryb '' Wyłącz automatyczne uruchamianie po awarii'' ten wybór pozwoli na to że komputer się już nie będzie resetował , ale za to pokaże się BSOD ( Niebieski Ekran) zrób zdjęcie temu BSODu i wstaw do tematu.
Później zrestartuj komputer jeszcze raz i zobacz czy działa któryś z trybów awaryjnych.
  • 0

#9 outland

outland
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 22:01

napisz na moj nr. gg. bedzie mi latwiej, bo siedze na fonie : 9662365
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych