Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do zaawansowanych userów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamil

Kamil
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 26 maj 2008 - 20:17

Witam.Jestem po formacie komputera i chciałbym się zapytać zaawansowanych userów, mających pojęcie o hardware/software, otóż :

Mógłby ktoś mi dobrać zestaw dobrego zabezpieczenia przed virusami ? Jestem w tym kompletnie ciemny.Chodzi o antywirus, antyspy , firewall.Nie wiem, może np antywirus i firewall kolidują ze sobą.Prosiłbym o dobór dobrego zabezpieczenia, najlepiej jakby były od razu podane linki do ściągnięcia, jeżeli nie to się nie obrażę - znajdę na googlach.Bo na razie mam inne wydatki niż kupowanie oprogramowania


Ponadto, chciałbym abyście polecili mi dobry program, który czyści dysk, ze wszystkich niepotrzebnych folderów itp.Żeby nie robić formatu co np. 2 miechy tylko oczyszczać dyski.Coś słyszałem o jakimś CCenter,Cleancenter czy coś..

Również chciałbym się zapytać, z czego najlepiej ściągać.Próbowałem kilku programów, ale raczej każdy z nich był do...

Mam jeszcze jedno, ostatnie pytanie.Skąd ściągnąć najnowsze sterowniki ATI? Instalowałem już kilka, ale dalej jest napisane że mam przestarzałe sterowniki.Jedne były niby dobre, ale nie wszystkie gry na nich działały.

Wiem, że mogłem szukać na google, ale chciałbym rady od zaawansowanych w tej dziedzinie userów i żeby odpowiedzieli na to osobiście, w tym temacie, na moje własne pytania

EDIT: Jeszcze jak ktoś zna, jakiś dobry program do modernizowania pulpitu, żeby miał ładne i przejrzyste funkcje, a nie obciążał systemu.Dzisiaj wgrałem sobie BricoPack i mi muliło komputer strasznie.

Z góry serdecznie dziękuję :mrgreen:
  • 0


#2 hapertown

hapertown
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 27 maj 2008 - 08:37

Już piszemy pokolei :)

Mógłby ktoś mi dobrać zestaw dobrego zabezpieczenia przed virusami ? Jestem w tym kompletnie ciemny.

Proponuję 2 rodzaje:
1. Płatny soft - w tym względzie najlepszy jest NOD32, nie muli, nie zapycha, nie psuje się, baza uaktualniana raz albo dwa na dzień. Problemem jest płatność, bez firewalla kosztuje ok. 130zł, z firewallem już koło 200 (wszystko za rok na 1 stanowisko). Ale jakość świetna.

2. Z darmowych antywirów - no cóż nie będzie to super ochrona ale lepszy jakiś niż żaden nie? :) Trudno jednoznacznie ocenić który będzie najlepszy, ale Antivir zbiera najlepsze póki co opinie. Stąd można go pobrać:
http://dobreprogramy...virus 8.1.0.295

Firewall - z darmowych cenię sobie ZoneAlarm. Wadą jest że po angolu ale póki co od formata, żadne świństwo mi się nie wpakowało. Niektórzy piszą że te darmowe można sobie wsadzić.... ale haker zawsze sobie poszuka osoby bez firewalla niż z :)

pytanie.Skąd ściągnąć najnowsze sterowniki ATI?

Polecam oficjalny support:
http://ati.amd.com/support/driver.html

Wybierz platformę, serię i model. Ściągnij, zainstaluj i graj :)

To tyle z mojej strony, to czego nie wiem nie piszę, więc tylko tak jestem w stanie pomóc. Pozdrawiam :)
  • 0

#3 Jodla

Jodla
  • Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 01 czerwiec 2008 - 14:42

A wiec tak:
Taki zestawik lepiej rozbic na kilka programow. Napisze Ci bezplatne, dzieki ktorym o komputer nie bedziesz musial sie martwic, jezeli wszystkie bedziesz miec:
Avast-darmowy antyvirek. Zapewnia standardowa ochrone, ochrone poczty, osłona sieciowa itp
Spybot S&D- Zapewnia dodatkowa opieka nad komputerem. Jego moduly zapewniaja ochrone przed elementami szpiegujacymi i innymi niepozadanymi skladnikami, na dodatek w wersji dla zaawansowanych posiadasz: odinstalowywanie aplikacji, poszukiwanie bledow w rejestrze, blokade szkodliwych probran IE, ochrone ustawnien systemu, niszczyciela plikow, i wiele innych
ZoneAlarm+VisualZone- to dobrej jakosci firewall, a z dodatkiem VisualZone raportuje proby wlaman i sledzi ich zrodla

Tak jak pisalem wyzej z taka paczka mozesz nie bac sie o komputer ;]
Milego chronienia kompa, Pozdrawiam, Kuba
  • 0

#4 -lucas-

-lucas-
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 09 wrzesień 2008 - 15:13

Płatne:
Eset smart security lub Kaspersky Internet Security
Darmowe:
Avira http://www.free-av.com/
+ outpost firewall
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych