Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka szkoła?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 BuZZ

BuZZ
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 16:13

Witam
W tym roku zaczynam 3 klasę gimnazjum.
Więc przyszedł czas na wybór.
Od dziecka fascynuję się Informatyką.
Już w wieku 5 lat miałem styczność z komputerem co prawda u wujka ale też coś.
Chciał bym być programistą.
Umiem HTML CSS PHP XHTML na początek.
Teraz zaczołem uczyć się c++.
I tu jest pytanie.
Szukam szkoły w woj.Mazowieckim która posiada kierunek informatyka i programowanie.
Jaka by była najlepsza.
Dodam że nie jestem 5 tylko 4-3.
Z takich przedmiotów co są potrzebne to:
Angielski 3
Matma 3
Informatyka BAAA 6 ;)
Fizyka 4

Pozdrawiam
  • 0


#2 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 18:26

Z matmy musisz się podciągnąć ;)
Co do liceum to nie ma zbytnio potrzeby wybierać (nie chcę tutaj zniechęcać).
Ja jestem w liceum na kierunku matematyka/informatyka, a i tak tego czym się fascynuję muszę uczyć się sam ^^"
Szczerze to programowanie nie jest do szkoły. Z tym trzeba się pobawić w domu, wdłg. mnie to najskuteczniejsze ;)

Tym ważnym krokiem będą dopiero studia, tutaj to już faktycznie trzeba się dobrze wstrzelić ^^"
Ale niech inni też się wypowiedzą ;)
  • 0

Dołączona grafika


#3 Looos

Looos
  • Użytkownicy
  • 248 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 20:34

Ja byłem na mat/ fiz/ inf i tego czego się dowiedziałem na lekcjach informatyki to wyniosłem z gimnazjum. Nacisk był kładziony na matematykę i fizykę. Zresztą jak wybierzesz się na jakieś studia o kierunku informatyka(...) to będziesz mieć na początku przesiewy głównie z maty.
Liceum da ci jedynie niewielki obrys tego czego chcesz, że tak się wyrażę wszystko jest po łebkach ;)

Tak jak kolega wyżej, praca w domu jest bardzo ważna, jak nie najważniejsza.

PS nie wspominaj za dużo szkole, ja mam jeszcze 2 mieś wakacji, a więc ciii ;)
  • 0
C2D e8400 @ 3.6GHz, Zalman 7700 Cu, Geforce XFX 250gts, 6gb ramu, 2x Dell P2210, SpacePilot Pro

#4 aim92

aim92
  • Użytkownicy
  • 1502 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 21:26

Liceum da ci jedynie niewielki obrys tego czego chcesz, że tak się wyrażę wszystko jest po łebkach

Dlatego ja wybrałem technikum ;) Przyjemniej kształcisz się tego co będzie Ci potrzebne, a w przyszłości łatwiej znajdziesz prace. Tylko trzeba się dobrze uczyć.
  • 0

#5 BuZZ

BuZZ
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 09:34

Dlatego i ja chciał bym do technikum
Ale jakie i gdzie??
  • 0

#6 Looos

Looos
  • Użytkownicy
  • 248 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:20

Nie masz racji, że wybór technikum jest lepszym wyborem. To wszystko zależy od szkół jakie porównujesz i ich poziomu.
Trzeba tez napisać, że technikum do 4 lata a liceum tylko 3, z czego tak na serio uczysz się niecałe 2,5 roku :) Nie wiem jak jest w technikum bo niestety nie uczęszczałem...
  • 0
C2D e8400 @ 3.6GHz, Zalman 7700 Cu, Geforce XFX 250gts, 6gb ramu, 2x Dell P2210, SpacePilot Pro

#7 aim92

aim92
  • Użytkownicy
  • 1502 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:49

Technikum to dokładnie 3.5 lata. Po nim jeśli zdasz egzamin zawodowy i oczywiście maturę to masz większe szanse zdobyć lepiej płatną pracę niż po liceum. W dodatku pracodawcy szukają osób, które mają już doświadczenie w danej pracy, a technikum to gwarantuje poprzez praktyki w 3 klasie. Ja jestem na profilu teleinformatyk, a po technikum będę mógł robić to co jest tutaj zawarte -> http://www.malaszewi...ka/teleinf.html
  • 0

#8 BuZZ

BuZZ
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 13:11

Właśnie
Po technikum mam odrazu zawud i otwartą drogę na studia
A po liceum tylko studia

A jeśli jóż to podajcie jakieś szkoły
  • 0

#9 Looos

Looos
  • Użytkownicy
  • 248 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 14:40

Niby masz zawód, ale i tak żaden pracodawca ciebie nie przyjmie do pracy. Min. 2 lata udokumentowanej praktyki/ pracy/ stażu i masz szansę ubiegać się o stanowisko :)
  • 0
C2D e8400 @ 3.6GHz, Zalman 7700 Cu, Geforce XFX 250gts, 6gb ramu, 2x Dell P2210, SpacePilot Pro

#10 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 919 postów

Napisano 11 lipiec 2019 - 11:35

Szczerze powiedziawszy to jeśli chodzi o szkołę średnią to zastanawiam się nad opcją jaka oferowana jest na stronie https://kursy.atas.p.../szkola-srednia . Znajdziecie tam ofertę szkoły średnie za granicą, na przykład w Stanach Zjednoczonych. Według mnie taka przygoda może okazać się bardzo fajnym rozwiązaniem, a przede wszystkim poniekąd szkołą życia dla naszego dziecka. Może okaże się, że będzie to również dla niego szansa na spory rozwój, ze względu na fakt, że szkoły w Stanach stoją na naprawdę wysokim poziomie merytorycznym. Dodatkowym atutem na pewno będzie fakt, że dziecko nauczy się bardzo dobrze języka angielskiego, który w dzisiejszych czasach jest niestety koniecznością jeśli chcemy coś w życiu osiągnąć. Mam nadzieję, że skorzystacie z takiego rozwiązania i tez podzielicie się swoją opinią na ten temat. Ja obecnie zastanawiam się nad tym rozwiązaniem i mam dość spory dylemat, aczkolwiek przyszłość dziecka jest chyba w tym wszystkim najważniejsza, dlatego skłaniam się do akceptacji takiej ścieżki rozwoju :) 


  • 0

#11 WalterWhite

WalterWhite
  • Użytkownicy
  • 127 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 08:30

W zasadzie nauka ważna jest już w najmłodszych latach. Warto jest więc pomyśleć o przyszłości swojego dziecka i zapisać je choćby do jakiegoś dobrego przedszkola. Świetną opcją jest przedszkole Harmonia w Krakowie. ;)


  • 0

#12 Paturatu

Paturatu
  • Użytkownicy
  • 83 postów

Napisano 13 kwiecień 2022 - 10:22

Jeżeli chodzi o wybór szkoły to informatyka ma przyszłość ale jak ktoś wspomniał musisz się samemu kształcić cały czas bo szkoła nie nauczy cię wszystkiego. Mój mąż akurat wolał iść w innym kierunku i zmienił zawód na technik chłodnictwa i klimatyzacji bo jest zapotrzebowanie na rynku na taki zawód. Jak kogoś to interesuje to polecam odwiedzić witrynę https://www.viessmann.ovh/ która zapewni ci szybko taki zawód.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych