Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dwugłowy potwór - Zotac GeForce 9800GX2! Recenzja!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szyjamon

Szyjamon
  • Użytkownicy
  • 110 postów
  • LokalizacjaPleszew

Napisano 22 maj 2008 - 18:29

Witam wszystkich i zapraszam do mojej kolejnej Zotac GeForce 9800GX2
  • 0


#2 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 23 maj 2008 - 12:23

Całkiem nieźle :) Były literówki, ale to już chyba przeszłość :) Oby tak dalej :)
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!

#3 Szyjamon

Szyjamon
  • Użytkownicy
  • 110 postów
  • LokalizacjaPleszew

Napisano 23 maj 2008 - 15:05

Owszem, były :) ale już ich nie ma. Zawsze jakiś mały błędzik może wpaść :) Pozdrawiam
  • 0

#4 hapertown

hapertown
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 24 maj 2008 - 13:19

Witam, nowy jestem ale co tam skomentuję. Pobieżnie czytałem recenzję, szczerze przyznam że miałem mieszane uczucia, np.:
Zestaw który został zbudowany do testów raczej nie opierał się na bardzo wydajnych podzespołach. Np. nie zgadzam się z tym zdaniem:

Wyniki może i nie są bardzo wysokie, ale podejrzewam, że to przez sterowniki, jakie dostaliśmy z kartą. Są to ForceWare 173.67, a więc nie najnowsze.

Problemem wg mnie był "stary" chipset (P965) oraz procesor 4300. Jeśli już testy zostały wykonane, powinny być robione w 2 wersjach, słabszej jak ta i mocniejszej na platformie np. P35 albo X48 (choć tu może trochę przesadziłem) z procesorami z serii E8xxx albo E6x50. Gracze z reguły kupują dość mocne elementy do karty takiej jak ta, dlatego wyniki byłyby z pewnością wyższe oraz bardziej miarodajne. A no i zasilacz - respect takiego potwora na 450W zasilaczu puszczać, chociaż to w końcu przecież E4300 i inne, mało prądożerne podzespoły :)

Co więcej rozdzielczości są dość (powiedziałbym) dziwne np. 1360x768, nie wiem z czego to wynika, ale trochę niestandardowe. BTW, testy w Crysis robione na DX9 jak się domyślam (Win XP Prof), tak więc GX2 daje radę wyciągać 30klatek, w DX10 pewni by poległ :)

Niemniej jednak recenzja w miarę udana, nawet zasłużyła sobie za akcent w portalu LINK

Oby tak dalej, powodzenia :)
  • 0

#5 Szyjamon

Szyjamon
  • Użytkownicy
  • 110 postów
  • LokalizacjaPleszew

Napisano 24 maj 2008 - 20:49

Dziękuję. A co do tych rozdzielczości, są to dwie najwyższe rozdzielczości na monitorach 19" (panoramicznych). Pozdrawiam
  • 0

#6 mop231

mop231
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 25 maj 2008 - 14:54

ta grafa sie nudzi ja testowałem wczoraj 88gts z minimalnym oc i miałem 42k pkt w 3dmarku 03 a wy na gx2 macie 49k ?!!! toż to jest śmiech na sali co wy w ogóle robicie proc powinien co najmniej śmigać na 3ghz wy chyba se jaja robicie z tymi testami 450w i oc ? ramy @ 667? :) :) :) :) :) i jeszcze tester wmawia ze to sterowniki ? LOL jak nie umiecie kręcić proca to czas zmienić kadrę

patrzcie i płaczcie LINK mój głupi i stary e2140 was bije na łeb :631: :631: swoja droga u mnie w 06 ostatnie soki nie są wyciśnięte i to wszystko jest robione na boxie te testy graf ostatnie to śmiech są sali, nikt wam nie każe używać ciekłego azotu do chłodzenie proca czy grafy, ale to już przegięcie jest...

reszta testu bez zastrzeżeń :)
  • 0
Dołączona grafika

#7 Kozakov

Kozakov
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 25 maj 2008 - 15:01

Jak wyżej nic dodać, nic ująć.

jednym słowem: ŻENUA
  • 0

#8 hapertown

hapertown
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 26 maj 2008 - 11:44

No to coś nie coś jednak dodam:
mop231, daj sobie na luz i weź nie wal tu krzykami bo aż się czytać nie chce. Dobra może i nie jest to recenzja z wyższej półki ale może zmieniłbyś trochę ton co? :)

88gts z minimalnym oc

Nie wiem czy podkręcenie rdzenia o 200MHz i pamięci o podobną wartość to lekkie oc...

wy na gx2 macie 49k ?!!!

Nie zapomniaj że GX2 to 2 połączone ze sobą w trybie SLI karty GTS na rdzeniu G92. Właściwie zgadzam się że ogranicznikiem był procesor i płyta z chipsetem (ale na pewno nie pamięci RAM!) ale z drugiej strony karta nie jest wykorzystywana w 200% GTSa (co więcej takiego pułapu nigdy nie osiągnie), i tak naprawdę żeby mieć z niej pożytek to gra/program musiałby wykorzystywać tryb multi GPU inaczej mamy 0 wzrost wydajności. Wtedy karta jest nie do pobicia jeśli chodzi o największą wydajność. To że jest mało opłacalna to już pomijam.

e jaja robicie z tymi testami 450w i oc ? ramy @ 667?

No to fakt, ram to jeszcze jak cię mogę wystarczy do o/c ale zasilacz to już lekkie ryzyko.

PS: Swoją drogą, to te wszystkie 3D Marki to o kant tyłka rozbić. Gry które wykorzystają Quada i resztę można wyliczyć na palcach jednej ręki. Jakby tak człowiek składał kompa do gier na podstawie 3D Marka (CPU i GPU) to kupę kasy by stracił -często do płynnej gry wystarczają starsze karty i procesorki.
  • 0

#9 mop231

mop231
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 26 maj 2008 - 14:20

dajcie mi ją to ją odpowiednio skręcę i w ogóle i będzie dobry wynik :)

co do mojego gtsa to on nie jest taki w sumie standardowy :)

mi chodziło o to ze ta grafa sie nudzi tak samo gts u mnie...
  • 0
Dołączona grafika

#10 hapertown

hapertown
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 26 maj 2008 - 15:05

mi chodziło o to ze ta grafa sie nudzi tak samo gts u mnie...

Pograj w Crysis, COD4, World in Conflict albo pro street na max delalach to się rozbudzi....
  • 0

#11 Kozakov

Kozakov
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 26 maj 2008 - 20:31

Zacznijmy od tego że bez odpowiednio taktowania procesora W OGÓLE nie powinniście zaczynać tego testu... Skończmy na tym samym
  • 0

#12 hapertown

hapertown
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 26 maj 2008 - 20:36

Zacznijmy od tego że bez odpowiednio taktowania procesora W OGÓLE nie powinniście zaczynać tego testu... Skończmy na tym samym

Teoretycznie na każdej platformie można by testować karty, byleby tylko były te same platformy dla każdej z nich. Z drugiej strony jednak masz rację, dobrze jest testować na wydajnym sprzęcie bo gracze z reguły takowy kupują.

Ale ten test pokazał też że można pograć sobie nawet na starszej platformie z mocną kartą :) Chociaż jak kogoś stać na GX2 to lepiej żeby sobie całą platformę zmienił za tego GX2 :)
  • 0

#13 mop231

mop231
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 26 maj 2008 - 20:46

Ale ten test pokazał też że można pograć sobie nawet na starszej platformie z mocną kartą :) Chociaż jak kogoś stać na GX2 to lepiej żeby sobie całą platformę zmienił za tego GX2 :)


tu sie zgadzamy w 100% :) grafa za 1500zł a komp za 700zł?
  • 0
Dołączona grafika


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych