Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z wyborem karty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomme4

tomme4
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 13 maj 2008 - 19:56

Mam starą płyte główną ze złączem agp więc mam niewielki wybór . Znalazłem karte graficzną 512mb ddr3 256bit ale ona nie ma w standardzie directX10 . Brać ją czy poszukać np. 512 ddr2 ale z directX10 Prosze o odp
  • 0


#2 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 13 maj 2008 - 20:36

Ani mi się waż interesować czymś z pamięciami DDR2 :? Jaki masz procek i zasilacz? Bo jeśli w miarę rozsądne to szukaj Radeona HD3850 :)
  • 0

#3 tomme4

tomme4
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 14 maj 2008 - 13:28

Dam plusa albo coś takiego jeśli mi ktoś rozsądnie doradzi , kupić nową płyte czy zostawić starą . Ten radeon jest zajefajny ale na starą płyte moge załadować jedynie 2gb ram i procka ze socket a najlepszy jaki znalazlem to athlon xp3200+(zegar 2.33 niewiem ile mozna z niego wycisnąć) Nowa karta to super sprawa ale oznacza jeszcze długie zbieranie kasy . Kompa używałbym do filmów , neta i przedewszystkim gier ale nie jestem wymagającym graczem więc gdyby gry mi śmigały na low detalach to bym się cieszył .
Chciałbym się też dowiedzieć na ile można podkręcić tego athlona(założyłem temat w dziale z prockami) i co by było gdybym na płyte z max 2gb ram zapakował np3lub4 .
  • 0

#4 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 17 maj 2008 - 17:31

Szczerze powiedziawszy to obecnie pakowanie w AGP grafiki za więcej jak 300zł mija się z celem...Naprawdę lepiej doskładać trochę kasy i wymienić całą platformę bo możliwości rozbudowy i tak będą przez najbliższe lata będą bardzo duże zarówno jeśli chodzi o grafikę jak i CPU (podejrzewam, że do momentu masowego pojawienia się Nehalema i Buldosera) natomiast AGP i starsze/słabsze procki powoli odchodzą do nieco zapomnianej strefy...Jeśli masz możliwość, to znajdź kupca na obecnego kompa i powiedz ile będziesz planował wydać na nowego kompa :)
  • 0

#5 Przemek Ch

Przemek Ch
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 20 maj 2008 - 11:31

Jakiej firmy jest najlepsza karta graficzna
  • 0

#6 hapertown

hapertown
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 24 maj 2008 - 07:29

Jakiej firmy jest najlepsza karta graficzna

To zależy od modelu i serii - każdy producent wypuszczał różne produkty w każdej serii kart, jednoznacznie nie można stwierdzić który jest najlepszy. Aczkolwiek cenione marki to Asus, Palit, (Gigabyte nie bardzo) a ostatnio także Zotac, który wypuszcza podkręcone modele kart.
  • 0

#7 hoo

hoo
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 10 czerwiec 2008 - 21:58

Jakiej firmy jest najlepsza karta graficzna


Chodzi Ci pewnie o model karty graficznej? Najwydajniejsza obecnie karta graficzna to Nvidia 9800 GX2, np. ta http://www.apollo.pl...ow_detail/45350 Cena ok. 1500 zł.

Jednak wg mnie o wiele bardziej opłaca się kupić Radeon X23870 np. ten http://www.apollo.pl...ow_detail/42365, jest o ok. 400 zł. tańszy mimo to wydajnością nie wiele gorszy, jest to obecnie najlepsza karta/najbardziej opłacalna z wyższej półki(powyżej 1000 zł.).
  • 0

#8 Karbon

Karbon
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 10 czerwiec 2008 - 23:35

Ja bym nie kupował nic w starych standardach. Sam niedawno zmieniłem całego kompa bo zaczęła padać stara mobo.
Za 240 zł procek Athlon 64 X2 Black Edition 65W 2,6 GHz, który się kręci do 3,0 GHz, lub więcej, ale do tego jest potrzebna już lepsza mobo. 2x1GB RAM to ~130 zł. Mobo dość dobra ~200 zł. Mocna grafika od 250 zł. GPU na AGP sa często o 50% droższe od identycznych, ale na PCI-E. Kilka miesięcy temu tak sprawa wyglądała z 7300GT - AGP 300 zł, PCI-E 200 zł.
Za 600 zl masz CPU+RAM+mobo i do tego GPU jakie chcesz i masz przyszlościowego kompa, starczy na kolejnych 5 lat.
  • 0

#9 hoo

hoo
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 08:44

Za 600 zl masz CPU+RAM+mobo i do tego GPU jakie chcesz i masz przyszlościowego kompa, starczy na kolejnych 5 lat.


Ja właśnie tak zrobiłem pół roku temu, wydałem 485 zł. , czy coś koło tego za(procek x2athlon 4000+, 2x1gb ram, płyta: asrock nf3-vsta(ze slotem agp), do tego karta graficzna: x1950 pro 512MB AGP(350 zł.)) Stare części(płyta główna abit, 2x512 MB RAM DDR, pro,Pentium 2,4 HT) sprzedałem za ok. 470 zł., + karta r9800 pro za 150 zł., więc można powiedzieć, że dopłaciłem tylko 200 zł. do mocnej karty. Dlaczego wziąłęm pod agp a nie pod pci-e? No właśnie to był mały błąd, bo najpierw kupiłem tą kartę do starego zestawu, nie byłem zbytnio zadowolony z dużego podwyższenia wydajności, chciałem czegoś więcej, więc najpierw kupiłem grafę, a potem wymieniłem cały zestaw, w dodatku musiałem kupić płytę główną ze slotem agp. Dlatego każdemu radzę to samo nie dokupowywać grafy a wymienić części.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych