Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prozaiczne pytanie o zakup laptopa ;-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Boguslaw

Boguslaw
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 22 czerwiec 2010 - 06:07

Witam!
Pytanie zapewne prozaiczne, ale nie dla kupującego, zwłaszcza niewiele się znającego... ;-)

Czy za 2899 zł (RTV EURO AGD) laptop Toshiba Satetellite A500-1FQ W7HP : Intel Core i5 2,26 GHz , RAM 4GB, dysk 320 GB, karta: GeForce G310M, TURBO BOST byłby optymalnym i „przyszłościowym” wyborem (cena do możliwości) dla dwóch dziewczyn (12 i 14 lat).
Przeznaczenie: filmy, gry (typu SIMS 3, ZOO Tycoon, strategie itp.), nieskomplikowana obróbka grafiki i fotografii (PhotoPhaint, PhotoShop), edytory tekstu, internet, GG czyli taki multimedialny laptop.
Laptop w 90-95% będzie wykorzystywany w domu.

Komputer ma być nagrodą dla dzieci za wyniki w nauce, jednak jest to dla nas z żoną poważny wydatek. Zatem, czy nie lepiej szukac sprzętu w graniczach 2000-2400 zł, który spełniałby potrzeby dziewczyn?
Z drugiej strony czy taki tańszy sprzęt za 2-3 lata nie okaże się za „mało wydajny”?
Może więc, patrząc przyszłościowo, lepiej zainwestowac te 2900 zł i „mieć spokój” na parę lat?
A może w zbliżonej cenie można znaleźc coś lepszego?
Czy do takich zastosowań nie kierowac się w stronę 17 calowego ekranu?

Proszę o sugestie i rady , a zarazem dziękuję za ewentualną pomoc.
Bogusław.
  • 0


#2 SuperElektro

SuperElektro
  • Użytkownicy
  • 28 postów

Napisano 22 czerwiec 2010 - 10:11

Laptop Toshiba A500 to przyszłościowy wybór,dobra konfiguracja sprzętowa z wydajnym i szybkim procesorem i5. Wymienione przez Ciebie gry pójdą na full detalach,o to nie musisz się martwić. Jedno co mogę doradzić,to abyś poszukał w sklepach internetowych,tam znajdziesz ten model kilkaset zł taniej.
  • 0
www.SuperElektro.pl- RTV, AGD, Elektronika

#3 Boguslaw

Boguslaw
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 22 czerwiec 2010 - 11:01

SuperElektro, serdecznie dziękuję :-)
  • 0

#4 mala_cholera

mala_cholera
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 28 czerwiec 2010 - 14:08

Ja ostatnio mialam ten sam problem. Ktos wyzej pisal, ze w sklepach internetowych dostaniesz komputery duzo taniej. Podpisuje sie pod tym. Ja kupilam mojego tu http://www.alfakomp.pl/, nie wiem czy wolno mi wklejac strone, ale co tam. Bynajmniej zaplacilam o 120 zl taniej niz w sklepie. Zawsze to cos.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych