Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dźwiek a płyta glówna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eldawido

Eldawido
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 02 maj 2008 - 14:18

Witam. Mój problem polega na tym, iż zatraciłem dźwięk ( był i wszystko było ok, a po zresetowaniu system już nie odtwarzał dźwięku). Nic wtedy nie instalowałem, ani nie usuwałem. Problem próbowałem rozwiązać na wszelaki sposób:
- odinstalowanie i wgrywania na nowo sterowników dołączonych przy zakupie komputera,
- odinstalowanie starych jak i zainstalowanie najnowszych,
- zobaczenie czy aby na pewno Bios nie blokuje karty zintegrowanej,
- instalacja sterowników poprzez menadżer urządzeń , panel sterowania, z samej płyty,
nic nie pomogło.
Sterowniki są w menadżerze urządzeń nie ma żadnego błędu. Kiedy podłączam coś do któregokolwiek z gniazda np głośniki nie mam zapytania czy zatwierdzić w ogóle echo ( nie wykrywa) , jako że mogłem wybierać które gniazdo ma do czego służyć np czerwone do głośników a niebieskie do mikrofonu etc, nie miałem z góry zapisane że każde gniazdo służy do konkretnie jednego urządzenia.
Moja płyta główna to Gigabyte Ga-P35-DS3 S-series
głośniki to creative 2:1

Zapytanie:
Co mam robić ażeby zniwelować problem ?
I Jak to zrobić.

Z góry dziękuje za każdą pomoc .
w razie jakiś pytań z miła chęcią odpowiem z racji że zależy mi na rozwiązaniu danego problemu.
  • 0


#2 Jodla

Jodla
  • Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 31 maj 2008 - 16:43

Mhhh... Może uszkodzenie jakiś części płyty głównej odpowiedzialnych za dźwięk? Spróbuj otworzyć komputer i popatrzeć czy na płycie głównej nie ma żadnych uszkodzeń. Jeżeli jednak nie czujesz sie na tyle profesjonalny, idź do serwisu żeby obejrzeli komputer lub poczekaj na odpowiedz innego usera.
  • 0
Jaki jestem??
Fajny, ??adny (avatar to moja fota :] ), mi??y i ogolnie najlepszy :D

#3 hapertown

hapertown
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 31 maj 2008 - 19:58

Sterowniki są w menadżerze urządzeń nie ma żadnego błędu. Kiedy podłączam coś do któregokolwiek z gniazda np głośniki nie mam zapytania czy zatwierdzić w ogóle echo ( nie wykrywa) , jako że mogłem wybierać które gniazdo ma do czego służyć np czerwone do głośników a niebieskie do mikrofonu etc, nie miałem z góry zapisane że każde gniazdo służy do konkretnie jednego urządzenia.

Padła i już - nic nie poradzisz :) Serwis zostaje :)
  • 0

#4 Jodla

Jodla
  • Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 31 maj 2008 - 20:09

hapertown, Tak jak napisalem ;] wiec juz teraz masz podwojne potwierdzenie ;]
  • 0
Jaki jestem??
Fajny, ??adny (avatar to moja fota :] ), mi??y i ogolnie najlepszy :D


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych