Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z połączeniem z internetem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 stroik_

stroik_
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 14 maj 2010 - 10:02

Witam. Mam pewien dziwny problem. Niedawno zamówiłem sobie internet w tp. Po podpisanej umowie przyszedł list że internet już płynie. I to jest prawda ponieważ na routerze "TP-LINK" świeci się dioda z napisem ADSL. Co jest dziwne. Mój komputer wyłapuje doskonale sygnał z rutera oraz pokazuje że internet płynie ponieważ pokazuje ilość danych. Ale mimo to internet nie działa. Nawet w panelu sterowania jest obrazek że router komputer jest ok a router internet jest coś nie tak. Nie wiem na czym polega problem. Może chodzi o jakieś ustawienia? Acha i nie mam ustawionego jeszcze hasła. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Był bym bardzo wdzięczny.
  • 0


#2 Richter

Richter
  • Użytkownicy
  • 178 postów

Napisano 14 maj 2010 - 12:06

Skąd wiesz że internet nie działa? Nie napisałęś co ci nie działa... hasło ustawia się podczas instalacji neostrady, generuje się login i hasło.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 stroik_

stroik_
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 14 maj 2010 - 13:03

Wiem że mi internet nie działa bo nie mogę się z niczym połączyć. jak wejdę na Orange to wszystko jest ok. A gdy połączę się z ruterem to net nie chodzi. W panelu sterowania w centrum sieci i udostępnienia mam coś takiego: Komputer -> ruter- Jest zielona linia i sygnał ok, router -> internet linia szara przedzielona czerwonym krzyżykiem. A gdy dam wyświetl stan to pokazuje mi że net jest. Kurcze nie znam się tak super na komputerach. Więc proszę o język zrozumiały dla zwykłego śmiertelnika:)
  • 0

#4 Richter

Richter
  • Użytkownicy
  • 178 postów

Napisano 17 maj 2010 - 07:39

A czy migają diody na karcie sieciowej w komputerze tam gdzie dochodzi kabel z internetem? Zmień gniazdo na routerze na inne, sprawdź internet. Wpisz w Start>Uruchom
ping onet.pl -t naciśnij enter, napisz na forum co pisze
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych