Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z przegrzewaniem się kart graficznych


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Skyflyer

Skyflyer
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 13 kwiecień 2008 - 13:46

Witam.
Kieruję ogromną prośbę do użytkowników forum o pomoc. Mam ogromny problem. Otóż korzystam z dwóch kart graficznych w moim PC - kart nvidia GeForce 6600 GT. Korzystam więc z opcji Scalable Link Interface (SLI) multi GPU. Przez ponad rok od zakupu komputera wszystko działało poprawnie. Jednak po upływie pewnego czasu coś dziwnego zaczęło się dziać z komputerem - podczas włączania jakichkolwiek gier 3D, na moim wyświetlaczu w obudowie zaczynała się wyświetlać bardzo wysoka temperatura kart graficznych. Temperatura dochodziła do 70 stopni i przez kilka minut zatrzymywała się na 70 stopniach, a potem komputer wyłączał się i po kilku sekundach włączał od nowa (przypuszczam ze to jakieś zabezpieczenie przed nadmiernym przegrzaniem się). Kiedy pracuje normalnie na komputerze (nie włączam żadnych aplikacji 3D) temperatura wynosi w granicach 52 stopni (temperatura CPU natomiast utrzymuje sie w granicach 42 stopni). Mogę uruchamiać jedynie proste, nie skomplikowane gry 3D - wtedy temperatura zatrzymuje się w granicach 68 stopni, ale komputer nie wyłącza się.

Zrobiłem pewnien test. Zdjąłem obudowę i włączyłem wiatrak (taki duży, do chłodzenia pomieszczeń). Przystawiłem go do komputera i czekałem czy uda się ochłodzić komputer. Niestety, powodowało to spadek temperatury o 1 stopień, może nawet wcale nic to nie dawało.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc - nie mam pojęcia co z tym zrobić.
Będę bardzo wdzięczny za każdą formę pomocy. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Skyflyer
  • 0


#2 kiaad

kiaad
  • Użytkownicy
  • 190 postów

Napisano 13 kwiecień 2008 - 18:06

Witam

mam pytanie, a jak z przewiewnością obudowy ? czy posiadasz dodatkowe wentylatory nie licząc procesora i kart graficznych ?

z temp. to jest ok tzn. maksymalna to procesor graficzny powinien wytrzymać 90 stopni ale optymalnie (max) to ~ 60 stopni. być może ostro sie komputerek zakurzył i chłodzenie nie wyrabia. sugeruje przygotować sobie trochę miejsca na biureczku i waciki do uszu, i popracować trochę aby chłodzenie było 100% sprawne.

no chyba, że zrobiłeś jakieś o/c bez modyfikacji chłodzenia to sie nie dziw ze temperatura urosła i są problemy.

moja dodatkowa sugestia to:
wartowało by sprzedać te karty i kupić jedną z serii 9600XX zapewne wydajność była by ta sama jak nie większa...

sugerowałbym też czasem otworzyć okno / albo drzwi od pokoju bo coś mi sie zdaje, że siedzisz w tzw. duchocie.

pozdrawiam
  • 0

#3 Mateusz.w

Mateusz.w
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 20 marzec 2009 - 18:19

Najlepiej kupić dodatkowy wentylatora albo ogólnie nową karte...;0
  • 0

#4 Pumax

Pumax
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 07:00

Ja ci osobiscie polecam kupić sprzęt chłodzący cieczą lub azotem. To powinno pomóc ale ze względu na cene to trche dużo trzeba wydać.
  • 0

#5 Kuba

Kuba
  • Redaktorzy
  • 364 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 12:40

NIE ODŚWIEŻAMY ARCHIWALNYCH TEMATÓW

Poza tym Pumax już drugi raz pytam cię czy wiesz co piszesz? Chłodzenie wodne z blokiem pod ggpu to koszt ok tysika, a azot to nie nadaję się do stosowania na co dzień praktycznie jesynie do zawodów oc i też wiąże to się z ogromymi kosztami. A kto by pakował jakąkolwiek kasę w 8 letne karty, jak autor napisał temat to były trochę młodsze ale i ta nie miałoby to sensu
  • 0

#6 Pumax

Pumax
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 18:25

Jak ty k***a wszędzie jesteś gdzie ja? A po za tym jeżeli stać go na 2 monitory i sprzęt ogarniający te obrazy to i stać na wymiane karty gr. Albo na inny i lepszy zestaw chłodzący. Każdy popełnia błędy tym bardziej ja gdyż przygodę z komputerami zacząłem nie dawno. Narazie bardziej interesuję się kartami graficznymi a że źle odpowiedziałem to nie powód aby mnie szpiegować na każym kroku... Trochę zachamuj.
  • 0

#7 Kuba

Kuba
  • Redaktorzy
  • 364 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 20:32

Tak, po to wchodzę na forum żeby uprzykrzyć Ci życie....

Po pierwsze popatrz naa to kiedy został założony ten wątek- w 2008 roku! Na. Każdym forum jest taki zapis w regulaminie że się nie odświerza starych wątków
Po drugie sorry, ale jeśli przeczytam gdzieś że ktoś pisze głupoty to to komentuje. Wyobraż sobie przykładowo że zakładasz wątek, chcesz coś kupić, ktoś Cię nakłania do zakupu totalnego szmelcu zachwalając to jak cudo, a potem się okazuje że wywaliłeś kasę w błoto, byłbyś zadowolony?
Ja np. Nie wchodzę na fora żeglarskie i nie doradzam ludziom w zakupie łódki bo mam z tym tyle wspólnego co przeciętny śląski górnik z hodowlą manioku
Nawet jeśli piszę coś o sprawach o ktych mam jakieś pojęcie to często przeglądam różne maateriały żeby się upewnić czy nie napiszę zaraz żadnej bzdury, po prostu drogi kolego zachęcam Cię do weryfikacji bądź uzupełnienia swoich informacji zanim coś komuś doradzisz

I bardzi Cię przepraszam że odwiedzam identyczne działy jak ty
  • 0

#8 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 21:09

Jak ty k***a wszędzie jesteś gdzie ja? A po za tym jeżeli stać go na 2 monitory i sprzęt ogarniający te obrazy to i stać na wymiane karty gr. Albo na inny i lepszy zestaw chłodzący. Każdy popełnia błędy tym bardziej ja gdyż przygodę z komputerami zacząłem nie dawno. Narazie bardziej interesuję się kartami graficznymi a że źle odpowiedziałem to nie powód aby mnie szpiegować na każym kroku... Trochę zachamuj.


1. Kuba jest redaktorem, więc ma dostęp do Panelu Administracyjnego. Po drugie, bez wyrażeń! Po trzecie, każdy użytkownik jest zobowiązany przestrzegać regulaminu!

Poza tym, trochę pokory! Piszesz bzdury - dziś każda karta lepsza od GeForce GTS 250 i Radka HD 4850 jest szybsza, niż parka GT 6600. Czyli prawie każda. Szkoda byłoby w nie inwestować. Ja już nawet pominę sprawę, że autor już dawno sprawę rozwiązał, inaczej zapytałby się o to. Aby Pumax nie miał pokus, zamykam temat.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#9 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 22:19

Postanowiłem, że otworze temat i dodam swoją wypowiedź,

Na. Każdym forum jest taki zapis w regulaminie że się nie odświerza starych wątków

Na forum też jest taki punkt, że nie piszemy posta pod postem, co Ci zdarza ostatnio często.
Nie wspominając o podpisie, ale na to pewnie masz zgodę.

I to nie jest tak, że Ci narażam, ale piszę to co widzę na forum.

Po trzecie, każdy użytkownik jest zobowiązany przestrzegać regulaminu!

No właśnie, każdy w tym też ekipa, która zajmuje się forum. No i teraz go zamknę ponownie, żeby nie było.
Jak chcecie Panowie coś odpowiedzieć to napiszcie mi na PW, chętnie przeczytam i odpiszę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych