Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca na div-ach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 spike44

spike44
  • Użytkownicy
  • 33 postów

Napisano 12 kwiecień 2010 - 20:35

Streszczając mój problem chodzi mi mianowicie o to jeśli stronka zbudowana jest na warstwach (div-ach), a dokładniej tak: div u góry strony jako nagłówek strony, po lewej menu a po prawej tzw. "home" to czy da sie np. z menu klikając na link "Strona główna" otworzyć zawartość pliku home.html w wyżej wspomnianym prawym oknie, żeby zawartość strony głównej wyświetliła sie w prawym div-ie a menu i nagłówek strony nadal były widoczne i zostały na swoim miejscu ???

Wiem, że jeśli strona zrobiona jest na ramkach to tak sie da bo daje sie polecenie:
Prosze o pilną odp ! :P z góry dzięki !

[ Dodano: 2010-04-13, 09:20 ]
"Żyje tu ktoś ? " ; ppp
  • 0


#2 Richter

Richter
  • Użytkownicy
  • 178 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 06:42

Odpowiem dziwnie, ściąg sobie cms Joomla :D i pooglądaj kod wtedy divy będą łatwiej do zrozumienia.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 12 czerwiec 2010 - 01:01

Ja natomiast odpowiem linkiem: http://www.kurshtml.boo.pl
  • 0

#4 Kidex

Kidex
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 12 czerwiec 2010 - 18:49

Do tego jest chyba potrzebne php.
  • 0

#5 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 13 czerwiec 2010 - 14:30

A raczej AJAX. Polecam stronkę http://mintajax.pl/ (z tego co widzę to chwilowo coś tam robią). Jakby stronka się nie pokazywała przez dłuższy czas to wrzucę na neta biblioteki i wyjaśnię na forum jak korzystać :)
  • 0

Dołączona grafika


#6 matuch1990

matuch1990
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 13 czerwiec 2010 - 17:27

po co sobie utrudniać? xD php najszybciej, najprościej i najzabawniej. :) W miejscu gdzie ma być zawartość danej podstrony wrzucasz

<?php 
if($_GET['id']=="podstrona_przykladowa"){
		include("podstrony/przyklad.html");
	}
 ?>

i oczywiście odnośnik powinien być w formacie
a href="index.php?id=podstrona_przykladowa"

gdzie zawartość przykładowej podstrony znajduje się w folderze "podstrony" w pliku przykład.html
  • 0

#7 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 14 czerwiec 2010 - 12:10

Z pierwszego posta wyczytałem, że chodzi o ładowanie strony w czasie rzeczywistym (prawie jak ramki xD) dlatego takie rozwiązanie, ale z tego co widzę autor tematu musiałby podstawy php przyswoić żeby zrozumieć co mu zaproponowałeś/obrobić to dla własnych potrzeb :)
  • 0

Dołączona grafika



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych