Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwiązany: Co wybrać: PS3 vs XBOX


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 27 luty 2010 - 21:25

Co myślicie jest lepsze? proszę uzasadnić opinie, nie chce żeby fanboy'e się wyrażały w tym temacie :)

Ja myślę że ps3 jest lepsze ponieważ:
- Darmowa Usługa online
- PS Store
- PS Home
- Mniej się grzeje
- Możliwość instalowania OtherOS (FAT)
- TV
- Oglądanie Filmów
- Bluray
i wiele więcej zalet, jedyny minus to iż ps3 nie posiada AA
  • 0


#2 Fenris

Fenris
  • Użytkownicy
  • 350 postów

Napisano 27 luty 2010 - 22:48

Ja mogę napisać, co uważam, że jest lepsze w xboxie:

-więcej tytułów
-więcej tytułów w multiplayer (split screen)
-bardziej rozbudowana usługa online
-cena
-DirectX

PS3 ma przewagę technologiczną nad xboxem, ale tytuły które z tego korzystają można policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego to, że ma potencjał nie jest plusem, a jedynmie wpłynęło na cenę konsoli i jej nieopłacalność (Sony wciąż traci...). Co mi w Xboxie przeszkadza? Jest głośna...no ale to kwestia przyzwyczajenia
  • 0
Intel Core2Duo E7400-2.80GHz @ 3.80GHz Pentagram Karakorum
OCZ 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 Reaper
Asus HD4870 512MB DDR5
MSI P45 NEO-F
Tacens Sagitta LUX
Chieftec Green Angel 500W

Są dwie grupy użytkowników: Ci, którzy robią kopie zapasowe i ci, którzy zaczną robić kopie zapasowe.

#3 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 27 luty 2010 - 23:18

(Sony wciąż traci...)


Sony może ma mniej tytułów, ale za to mnie się wydaje że są one lepsze (przynajmniej dla mnie)

Co do split-screen, jak są gry robione to split screen jest na tym i na tym.



Oficjalnie Sony Wychodzi teraz na prostą, i niedługo Będzie bardziej sprzedawanym produktem niż 360 (info z PS3Site.pl)

no i oczywiście co do bardziej rozbudowanej usługa online, to wątpie, PS3 ma bardzo rozbudowany PSN aktualnie, PS HOME. PS Store, itp :)

no jak dla mnie to ten directX i AA w xboxie to jedyne rzeczy które mogłby by mnie nakłonić do Kupna tego 360 xD
  • 0

#4 Brist

Brist
  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 10 listopad 2010 - 00:35

Jestem posiadaczem Xboxa i powiem szczerze że zakupu nie żałuje, co prawda jak bym miał teraz wybierać to wybrał bym PS3 głównie z tego powodu że Sony nie opuszcza prawdziwych graczy na rzecz move a M$ niestety tak.
Czemu nie żałuje?
Wszystko dzięki XBLA na którym gry są naprawdę wyśmienite i muszę przyznać ostatnio spędzam przy nich więcej czasu niż przy "dużych" tytułach.
  • 0

#5 Arsi

Arsi
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 08 luty 2013 - 14:51

Ja mam PS3 i jestem zadowolony z wyboru :) Konsole są chyba bardzo porównywalne... w xboxie bardziej podobają mi się pady - jakieś takie wygodniejsze. Jeżeli chodzi o porównanie Mova do Kinecta, to wydaje mi się iż wrażenia w czasie gry z movem są nieco bardziej realne (chociaż zanim miałem okazję pograć na jednym i drugim wydawało mi się iż będzie odwrotnie).
  • 0

#6 geforc

geforc
  • Użytkownicy
  • 32 postów

Napisano 15 luty 2013 - 13:57

Zalety xboxa :

-lepsza optymalizacja gier
-lepszy online mimo tego że płatny
-lepsze pady
-lepsza grafika w porównaniu z tymi samymi tytułami

wady

-płatny online


zalety ps3 :

-lepsze exlusivy, ale na palcach jednej ręki można je zliczyć
-darmowy choć gorszy online
-niby ładniejszy wygląd, ale to kwestia gustu
-jak ktoś się uprze to blu ryj...


wady

-brak AA
-śmieszne padziki
-słaby online
-gorsza grafika
-cena
  • 0

#7 passet

passet
  • Użytkownicy
  • 33 postów

Napisano 26 luty 2013 - 15:39

Zależy - jeśli ktoś się chce załapać na ostatni rok kalendarzowy, w którym będą rządzić obecne generacje konsol to powinien wybrać PS3, z racji tego, że jest więcej ekskluzywnych tytułów zapowiedzianych właśnie na konsolę Japończyków - fajny ranking multiplatformowy znajduje się tutaj. Nazywanie kontrolerów 'śmiesznymi padzikami' jest nieporozumieniem -wszystko zależy od przyzwyczajeń.

Nie wiem natomiast czemu geforc twierdzi, że online w przypadku PS3 jest 'słaby', ale ja bym go tak nie nazwał - korzystałem i się nie zawiodłem.
  • 0

#8 Fenris

Fenris
  • Użytkownicy
  • 350 postów

Napisano 27 luty 2013 - 10:20

Co do lepszych exclusive to się nie zgodzę. Halo i Gears of War? Pady to kwestia preferencji, Mi pady do xboxa lepiej leżą, przy ps3 się męczę, ale znam ludzi, którzy mają odwrotnie. Online? I tak nie wszyscy korzystają, dla mnie to tylko update do gier :P Chociaż dodałbym jeszcze kinecta, bo jak ktoś lubi się poruszać to dla mnie lepsze od wii. Mam xboxa i za nic bym nie zamienił na PS3, ale to jednak kwestia preferencji.
  • 0
Intel Core2Duo E7400-2.80GHz @ 3.80GHz Pentagram Karakorum
OCZ 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 Reaper
Asus HD4870 512MB DDR5
MSI P45 NEO-F
Tacens Sagitta LUX
Chieftec Green Angel 500W

Są dwie grupy użytkowników: Ci, którzy robią kopie zapasowe i ci, którzy zaczną robić kopie zapasowe.

#9 3dWydruki_pl

3dWydruki_pl
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 09 maj 2013 - 18:41

Sony ma tą przewagę,że wspiera swoje produkty,to samo będzie w przypadku PlayStation 3 i to jeszcze przez długi czas. Ja takze posiadam konsolę i jestem z niej bardzo zadowolony,moim zdaniem lepszy wybór niż Xbox,szerszy dostęp do wileu gier i aplikacji.
  • 0

#10 Krisuuu

Krisuuu
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 05 czerwiec 2013 - 19:02

PlayStation ..
Pamiętajcie, Microsoftowi udał się tylko Windows i nic więcej..

Wspierajmy Sony, tradycję i nowoczesność.
  • 1

#11 kiro

kiro
  • Użytkownicy
  • 27 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 11:46

Zależy - jeśli ktoś się chce załapać na ostatni rok kalendarzowy, w którym będą rządzić obecne generacje konsol to powinien wybrać PS3, z racji tego, że jest więcej ekskluzywnych tytułów zapowiedzianych właśnie na konsolę Japończyków - fajny ranking multiplatformowy znajduje się tutaj. Nazywanie kontrolerów 'śmiesznymi padzikami' jest nieporozumieniem -wszystko zależy od przyzwyczajeń.

Nie wiem natomiast czemu geforc twierdzi, że online w przypadku PS3 jest 'słaby', ale ja bym go tak nie nazwał - korzystałem i się nie zawiodłem.

3xkillzone
3xUncharted
Wszystkie God of War
The Last of Us (14czerwca)
Heavy Rain
Jorney
3xResistance
Metal Gear Solid 4
2xLittle big planet
Grand Turismo 5
I jeszcze Psn+
------------------------
A w xboxie:
płatny multiplayer!!!
więc cena konsol jest taka sama bo:
Xbox:
530zł konsola + 200zł multiplayer na 1rok (Ten multi to śmiech na sali, kompromitacja M$)
Ps3:
690zł konsola + darmowy multiplayer
  • 0

#12 gunga

gunga
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 14:34

Zdecydowanie XBOX 360
Zalety xboxa :

-lepsza optymalizacja gier
-lepszy online mimo tego że płatny
-lepsze pady
-lepsza grafika w porównaniu z tymi samymi tytułami

wady

-płatny online
  • 0

#13 passet

passet
  • Użytkownicy
  • 33 postów

Napisano 19 grudzień 2013 - 10:49

gunga, jestem trochę nie w temacie, ale jakie ostatnio wyszły gry na xboxa?

Bo na PS3 w ostatnim czasie można było zagrać w The Last of Us, Gran Turismo 6, Beyond Two Souls i pewnie kilka exclusive'wów by się jeszcze znalazło. A w przypadku MS? Trochę cisza, poza tym ostatnio ktoś z Sony zapowiedział, że będą wspierać PS3 przez najbliższe kilka lat, więc nie ma strachu - część nowych gier będzie wychodzić oficjalnie również na starszą konsolę. MS nie dba aż tak bardzo o klienta, więc w chwili obecnej wydaje mi się, że bardziej się opłaca zakup PS3.
  • 0

#14 Dox

Dox
  • Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 26 luty 2014 - 15:40

Lepsze Pady? Nie bardzo rozumeim w czym lepsze,chodzi o jakośc,wyygodę? pady sa zbliżone,podobniejak ceny gier. Rożni się to w zasadzie jedynie firmą. Teraz warto poczekać i moim zdaniem kupicć PS4,to najlepsze rozwiązanie.
  • 0

#15 Snajper1

Snajper1
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 11:37

Lepsze Pady? Nie bardzo rozumeim w czym lepsze,chodzi o jakośc,wyygodę? pady sa zbliżone,podobniejak ceny gier. Rożni się to w zasadzie jedynie firmą. Teraz warto poczekać i moim zdaniem kupicć PS4,to najlepsze rozwiązanie.


Też tak sądzę. Teraz już nie ma co się pakować w konsole starszej generacji, lepiej poczekać na te nowsze. Wydamy trochę więcej ale za to mamy pewność, że w najbliższych latach dostaniemy sporo gorących tytułów.
  • 0

#16 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 03 maj 2014 - 10:08

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych