Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co was martwi w upowszechnieniu się Linuksa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Demerzel

Demerzel
  • Użytkownicy
  • 63 postów

Napisano 06 luty 2010 - 17:28

Witam,
Dość powszechne są opinię, że Linux jest trudny oraz,że wraz z upowszechnieniem będzie maił coraz większe problemy z bezpieczeństwem.
Chciałbym zebrać wasze własne opinie. DLACZEGO jest trudny? DLACZEGO ma mieć równie dużo kłopotów z wirusami co Windows?
Osobiście uważam że oba zarzuty są błędne ale w tym miejscu niema to znaczenia. DLACZEGO Wy tak uważacie?
  • 0


#2 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 06 luty 2010 - 19:43

Jak dla mnie linux nie jest trudny, wszystko jest w internecie jak na tacy - poradniki i wszystko ładnie opisane..

Również nie myślę że linux będzie zagrożony przez jakieś wirusy.

Jedyny minus Linuxa to że nie odpala gier pod Windowsa

Mogę wiedzieć czemu "że" piszesz wielką literą ?? -Michał
  • 0

#3 Demerzel

Demerzel
  • Użytkownicy
  • 63 postów

Napisano 06 luty 2010 - 20:21

@Evon widzę, że korzystasz z Windowsa. Pytanie kluczowe brzmi DLACZEGO system Linux jest bezpieczny według Ciebie. Z przekory(na potrzeby głównego pytania) powiem że nie jest, a oto argument:
W zeszłym roku pojawił się wygaszacz w formie pakietu deb który po instalacji nie dawał wygaszacza. W rzeczywistości skrypt powodował po zalogowaniu użytkownika przyjęcie "rozkazu" i np wysłanie wielkiego pinga pod określony adres IP.(znalazłem to na jakimś forum z aktualnością na zeszły rok)
Wirus to to nie był. Niemożna tu przyjąć, że wśród szerszej rzeszy użytkowników wszyscy będą myśleli...
  • 0

#4 lukaszn30

lukaszn30
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 07 luty 2010 - 11:17

Jak dla mnie linux jest idealny ale niestety muszę na razie używać Windowsa bo nie umiem sobie poradzić z uruchomieniem internetu na linuxie. Mam blueconnecta z modemem zte mf100 ale nie umiem sie polaczyc z siecia. raz juz bylem blisko nawet komunikator mi dzialal ale w przegladarce zero netu. A nie znam sie na linuxach na tyle dobrze zeby to skonfigurowac.
  • 0

#5 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 07 luty 2010 - 11:36

Ostatnie postanowiłem odpalić sobie linuxa - pierwsze co zrobiłem to wszedłem na PCFoster i od razu wyłączyłem PC. Wiem że pewnie dało by się wszystko ustawić i było by idealnie ale i tak wolę swojego W7. To była moja przygoda z najnowszym Ubuntu
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#6 Demerzel

Demerzel
  • Użytkownicy
  • 63 postów

Napisano 07 luty 2010 - 12:47

Jeżeli chcecie ale nie dajecie rady. Sugeruje zajrzeć na strony Heliona i ich ofertę w tematyce...

Reklama for konkurencyjnych jest niezgodna z regulaminem. Wyciąłem. - Mateusz
  • 0

#7 Fenris

Fenris
  • Użytkownicy
  • 350 postów

Napisano 07 luty 2010 - 23:22

Głównym problemem Linuxa jest etykietka systemu trudnego dla geeków. Są oczywiście rozwiązania w necie...ale wiesz...90% użytkowników komputerów ma problemy z wklepaniem problemu w google, a co dopiero szukać rozwiązań na forach o linuxie. System niestety nie jest jeszcze dostosowany do przeciętnego internauty, chociaż widać postępy:P
  • 0
Intel Core2Duo E7400-2.80GHz @ 3.80GHz Pentagram Karakorum
OCZ 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 Reaper
Asus HD4870 512MB DDR5
MSI P45 NEO-F
Tacens Sagitta LUX
Chieftec Green Angel 500W

Są dwie grupy użytkowników: Ci, którzy robią kopie zapasowe i ci, którzy zaczną robić kopie zapasowe.

#8 Demerzel

Demerzel
  • Użytkownicy
  • 63 postów

Napisano 08 luty 2010 - 13:48

Reklama for konkurencyjnych jest niezgodna z regulaminem. Wyciąłem. - Mateusz

A zajrzałeś tam Mateusz? No chyba, że się pomyliłem w poście jak byk pisze, że to link do Helionu, jeżeli nie wiesz to nie forum a Wydawnictwo. Wydawnictwa drukują książki. Książki zawierają wiele przydatnych informacji do poszerzania wiedzy i rozwiązywania problemów.
Tak czy siak Helion ma w ofercie książki które przy kosztach delikatnie mówiąc mniejszych niż licencja pomogą rozpocząć pracę z Linuksem.
  • 0

#9 Fenris

Fenris
  • Użytkownicy
  • 350 postów

Napisano 12 luty 2010 - 12:29

Tylko, że nie chodzi tylko o koszt, ale czas i pracę jaką trzeba włożyć w nauczenie się obsługi nowego systemu. I teraz pomyśl, że ktoś, kto używa tylko gg, winampa i sprawdza pocztę musi "przerobić" 1-2 książki po 300 stron o tym, jak korzystać z linuxa
  • 0
Intel Core2Duo E7400-2.80GHz @ 3.80GHz Pentagram Karakorum
OCZ 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 Reaper
Asus HD4870 512MB DDR5
MSI P45 NEO-F
Tacens Sagitta LUX
Chieftec Green Angel 500W

Są dwie grupy użytkowników: Ci, którzy robią kopie zapasowe i ci, którzy zaczną robić kopie zapasowe.

#10 Demerzel

Demerzel
  • Użytkownicy
  • 63 postów

Napisano 14 luty 2010 - 17:03

Pytałem o opinie, i jest to piękny przykła niewiedzy Taki człowiek sam se Windowsa nie zainstaluje. Tak samo jak Winde ktoś robi mu Linuksa i jak korzystał tak korzysta. Nie mogę nawet podać linka do materiałów udowadniających to bo ktoś go wytnie. hehe
A jak ktoś chce więcej niz mieć system zrobiony przez kogoś i przeglądać poczte to musi ruszyć łbem lub poczytać. Powiedz że w Windzie jest inaczej. Jedyna różnica to że państwo nasze jako bogate kupuje Winde do szkół...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych