Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niemiły problem z dźwiękiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Mroku

Mroku
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 30 styczeń 2010 - 10:57

Witam, mam dziwny i niemiły problem z dźwiękiem, a że do muzyki i efektów dźwiękowych zwracam największą uwagę, problem strrrasznie mnie nęka po nocach. Do niedawna korzystałem z Windows Vista 32 bity, posiadam kartę dźwiękową Sound Blaster Audigy SE. Korzystałem cały czas ze sterowników dołączonych do płyty, zaktualizowanych przez system. W programie Creative'a cały czas miałem włączone stereo x2, w momencie oglądania filmów w 5.1, bądź grania w gry z dźwiękiem przestrzennym opcję tą odznaczałem, by z każdego głośnika leciało to, co powinno. Niedawno zmieniłem system na "siódemkę" 64 bity. System nie zaktualizował sterowników, mimo to przy oglądaniu filmów i odznaczeniu opcji stereo x2, 5.1 działało nawet na niezaktualizowanym oprogramowaniu. Pewnego dnia zainstalowałem GTA IV, byłem zaskoczony, że w tak świetnej grze jest tylko stereo, pomyślałem jednak, że to wina tego, iż nie mam w pełni aktywowanej gry [była to kopia znajomego, bałem się, że wykorzystam online coś, czego on nie będzie mógł później wykorzystać, te social kluby itd.]. Parę dni temu zainstalowałem Ninja Blade z najnowszego CDA - i znów pomyślałem, słaba konwersja, brak dźwięku w 5.1. Dziś postanowiłem zaktualizować oprogramowanie Creative'a - miałem chwile wolnego czasu, na pewno będzie działać lepiej. Około pół godziny ściągania, parę chwil instalacji, restart systemu i... przy próbie otworzenia podstawowych okienek programu/sterowników [zmiana ustawień głośników, efekty, eax, głośność itd.] wyskakuje błąd:"The audio device supported by this application is not detected. The application will exit." Można wejść jedynie w parę opcji, gdzie w jakimś okienku udało mi się zaznaczyć, iż posiadam głośniki 5.1 i włączyć podwójne stereo do słuchania mp3, jednak karty dźwiękowej nie wkrywało. Jako, że miałem jeszcze tylko parę wolnych chwil przy komputerze, a nie chciałem się zabierać za ten problem na szybko, postanowiłem chwilkę pograć w Ninja Blade i... jakie było moje zdziwienie, gdy na "niedziałających" sterownikach i włączonym stereo x2 dźwięk przestrzenny śmigał jak nigdy przedtem! I tutaj stawiam dwa pytania: co muszę zrobić, by software creative'a wykrywał mój sprzęt? Pytanie drugie, czy jeśli uda mi się już to zrobić, będę zmuszony przełączać się między stereo x2, czy program jakoś inteligentnie sam wykryje, kiedy jest 5.1, tak jak teraz to zrobił?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych