Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nauka języka obcego jest trudna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Foxxi

Foxxi
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 04 maj 2022 - 13:44

Nigdy nie udało mi się nauczyć żadnego języka obcego. W szkole miałam okropnego nauczyciela i myślałam, że angielski nigdy nie będzie mi potrzebny w życiu. Niestety, myliłem się. Teraz wyjeżdżam do pracy w Anglii i muszę szybko nauczyć się angielskiego.  Jak to zrobić szybko?


  • 1


#2 WeigelP

WeigelP
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 04 maj 2022 - 22:33

Dziwnie jest słyszeć, że angielski nie jest potrzebny w życiu. W końcu jest to język międzynarodowy, używany na całym świecie. To bardzo ułatwia życie. Jednak nauka języka lub porozumiewanie się z native speakerem zajmuje dużo czasu.


  • 0

#3 GameG71421

GameG71421
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 09 maj 2022 - 10:14

Najważniejszą rzeczą w nauce angielskiego jest zapamiętywanie słów. Słowa są właściwie bardzo ważne. W życiu nie ma tak surowych wymagań dla gramatyki angielskiej, ale aby osiągnąć podstawowy poziom komunikacji, nadal musimy recytować więcej słów. Chociaż wiele osób mogło to powiedzieć, jest to tak zwany skrót. Ponadto bardzo ważne jest znaczenie języka angielskiego, można oglądać więcej dramatów telewizyjnych i filmów oraz słuchać brytyjskich lub amerykańskich wiadomości. To wszystko są dobre sposoby, aby poprawić swój angielski.--nba mt coins


  • 0

#4 wolski

wolski
  • Użytkownicy
  • 1026 postów

Napisano 26 maj 2022 - 18:58

Wydaje mi się, że jeśli mamy czas oraz chęci to na pewno nauczymy się języków obcych. Jak dla mnie również bardzo ważne jest to aby może w przyszłości zostać tłumaczem przysięgłym. Jak niedawno czytałem na stronie https://turbotlumacz...jezykow-obcych/ to już teraz również doskonale wiem ile zarabia taki tłumacz przysięgły.


  • 0

#5 wolski

wolski
  • Użytkownicy
  • 1026 postów

Napisano 02 luty 2023 - 19:06

Jeżeli jeszcze mówimy o takich kwestiach to ja również jestem zdania, że bardzo ważną sprawą jest to aby wiedzieć dokładnie dlaczego musimy zadbać o korektę artkułów naukowych. Jestem przekonany, że bardzo fajnie to zostało wyjaśnione w https://www.epuap.pl...kulu-naukowego/ więc polecam każdemu zapoznanie się z tym materiałem.


  • 0

#6 Berta11

Berta11
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 09 maj 2023 - 14:33

Wyjedziesz do pracy w Anglii i tam się nauczysz języka. Wg mnie lepiej idzie nauka przebywając w kraju w którym tego języka się używa.


  • 0

#7 GameG71421

GameG71421
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 02 czerwiec 2023 - 11:07

Tak, mam ten sam pomysł, ale uważam, że integracja nauki języka w codziennym życiu będzie miała ogromny efekt. Na przykład, grając w grę Diablo 4, mogę nauczyć się wielu słów, które mogą być często używane w moim codziennym życiu, dzięki czemu mogę uczyć się bardziej elastycznie.


  • 0

#8 wolski

wolski
  • Użytkownicy
  • 1026 postów

Napisano 16 listopad 2023 - 10:37

Nauka języka obcego od zera wymaga cierpliwości i konsekwencji. Zaczynając od podstaw, warto skupić się na słownictwie i podstawowych strukturach gramatycznych. Strona https://portalsremsk...uczycielem.html oferuje praktyczne wskazówki w tym zakresie. Nie zapominajmy też o znaczeniu słuchania i mówienia w nauce języka.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych