Skocz do zawartości


Zdjęcie

Akcje Allegro spadają po tym jak Amazon wkroczył do Polski!

amazon allegro polska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 MariuszBolszewski

MariuszBolszewski
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 30 styczeń 2021 - 23:23

Po debiucie Allegro na GPW wokół giganta e-commerce zbierają się czarne chmury. Po debiucie Inpost na giełdzie w Amsterdamie oraz zapowiedzi budowania sieci paczkomatów w Polsce stało się to co było nieuchronne, czyli wejście Amazona do Polski.
Amazon ogłosił bowiem plany wejścia do Polski i uruchomił serwis Amazon.pl. Co więcej, sprzedawcy zainteresowani handlem na platformie mogą już rejestrować swoje konta. Jednak klienci jeszcze będę musieli zaczekać na pierwsze zakupy. Warto wiedzieć, że amerykański gigant działa już na polskim rynku od 2014 roku.
„Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok” - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes ds. rozwoju w UE, Alex Ootes.
Polski Amazon to bezpośrednia dla Allegro, niedawnego debiutanta głównego rynku GPW, konkurencja. Na wczorajszej sesji kurs akcji e-commercowej spółki spadł o kilka procent.
Amazon wkracza do Polski
Amazon oficjalnie przedstawił plany wejścia na polski rynek. Platforma uruchomi serwis z polską domeną, dzięki czemu kupowanie przedmiotów na Amazonie będzie dla Polaków zdecydowanie łatwiejsze. Na pierwsze zakupy trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, nie podano bowiem daty uruchomienia portalu. Wyczytać można na forum komputerowe że data uruchomienia ma być w 4 kwartale 2021 roku.
Jednak już uruchomiono możliwość rejestrowania kont dla sprzedawców. Wiadomo, że Allegro zaoferuje dwa plany sprzedaży: Indywidualny oraz Profesjonalny.
Ruch ze strony Amazona nie jest żadnym zaskoczeniem. Amerykański gigant jest bowiem obecny w Polsce od 2014 roku. Do tej pory posiada kilka centrów logistycznych, w których zatrudnia około 18 tys. osób. Jeszcze w tym roku uruchomi kolejne centrum, które będzie znajdować się w Świebodzinie. Na zatrudnienie w nim będzie mogło liczyć ponad tysiąc osób.
„Zbliżająca się premiera Amazon.pl zapewni więc polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach” - napisano w komunikacie.


  • 0

PCFoster to najlepsze forum komputerowe

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: amazon, allegro, polska

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych