Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybielanie zębów czy bezpieczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 irk39

irk39
  • Użytkownicy
  • 310 postów

Napisano 23 grudzień 2020 - 08:40

Czy samodzielne wybielanie zebów w domu jest bezpieczne ?

 

Gdzieś wyczytałem,ze mozna w taki sposob uszkodzić szkliwo. Jak z tym jest? 


  • 0


#2 tert

tert
  • Użytkownicy
  • 319 postów

Napisano 23 grudzień 2020 - 09:53

Z tych domowych sposobów polecam sodę oczyszczoną. Soda oczyszczona czyli wodorowęglan sodu ma właściwości odkażające dzięki czemu zapobiega namnażaniu się bakterii w obrębie jamy ustnej w tym na płytce nazębnej. Używana jest z powodzeniem do leczenia bólu gardła, ma także wielu zwolenników, którzy stosują ją jako środek  wybielający zęby.
 
Jednak jeśli chcecie aby wybielanie naprawde dało efekt, warto wybrac się po prostu do stomatologa.
Wybielanie zaproponowane przez stomatologa na pewno będzie skuteczniejsze.
 
Sam wybielałem tutaj w Krakowie https://studiose.med...bielanie-zebow/

  • 0

#3 beryl

beryl
  • Użytkownicy
  • 138 postów

Napisano 12 lipiec 2022 - 17:57

Ja wybielałam poniekąd samodzielnie. Zastosowałam wybielanie nakładkowe Warszawa - wykonałam wycisk zębów, po czym dostałam cały zestaw wraz z instruktażem, który stosowałam w domu. Ogólnie jestem bardzo zadowolona - nie spodziewałam się aż takich efektów.


  • 0

#4 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 931 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 22:04

To zależy od metody. Są domowe sposoby, które wydają się super, tanie i w ogóle, jak na przykład mycie zębów sodą oczyszczoną... Ja nie próbowałam, ale nie polecam - widząc co soda potrafi zrobić z zatkanym odpływem w zlewie czy właśnie przy czyszczeniu powierzchni tego typu. Nie chcę wiedzieć, co robi z zębami. Lepiej postawić na sprawdzone metody takie jak profesjonalne pasty - albo jeszcze lepiej, zabiegi u dentysty. Takie wybielanie u stomatologa jest nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Tutaj https://www.providen...ybielanie-zebow macie ciekawy artykuł na ten temat. 


  • 0

#5 lolekpoziom

lolekpoziom
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 29 lipiec 2022 - 19:40

Jeśli chciałabym się poddać wybielaniu, to tylko u dentysty. Nie sądzę, żeby środki ze sklepów mogły poważnie zaszkodzić, ale mogą nie być najlepszej jakości.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych