Skocz do zawartości


Zdjęcie

Która karta graficzna z serii 3080?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 RastaMATI_92

RastaMATI_92
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 23 październik 2020 - 12:13

Witam. Chcę kupić kartę graficzną z serii 3080. Karta tylko do gier. Mój komputer. Tylko teraz mam 12 GB RAM'u, Windows 8.1 i kartę dźwiękową AIM SC808. Gram na tym telewizorze. Proszę o to byście mi napisali, która karta z tej serii jest najmocniejsza dla 1080p, a która najmocniejsza dla 1440p i powyżej. A jeśli nie wiesz która jest najmocniejsza dla tych rozdzielczości, po prostu napisz która jest najmocniejsza z tej serii. Proszę o dwie opcje, dlatego że bardzo lubię grać na telewizorze. Chyba że nie będzie dużej różnicy w FPS'ach na tym TV, to wtedy kupię jakiś dobry monitor. Napiszcie też na jaki zmienić zasilacz, ponieważ czytałem że 3080 potrzebują przynajmniej 750 W. Dodam że się w ogóle na tym nie znam. Chciałbym mieć kartę na możliwie długi czas, wraz z grami które kiedyś wyjdą. Cena nie gra dużej roli, ponieważ już od dawna zbieram na porządną kartę. Na YT były jakieś starsze filmiki w których nie porównują ich kart graficznych z tymi nowszymi kartami. Na tej stronie widzę karty graficzne, ale nie rozumiem większości opisów. Z moją obecną kartą na tym TV mam mniej FPS w grach niż powinienem mieć. Np. w GTA V czy w Wiedźminie 3. Nie chcę kupić karty bazując na tym co oglądałem, bo kiedyś kupiłem komputer (nie ten co w linku) bez pytania na forum, przepłaciłem i kupiłem dosyć słabego. Proszę abyście mi napisali jaka karta będzie najlepsza do mojego TV, a jaka najlepsza do dobrego ekranu (np. z 4K lub 8K).


  • 0


#2 Adamila021

Adamila021
  • Użytkownicy
  • 116 postów

Napisano 13 kwiecień 2021 - 16:50

Dobry, bardzo dobry wybór muszę przyznać! Ta seria jest mi bardzo dobrze znana i mogę polecić. Jeżeli chcesz coś więcej doczytać o takich kartach graficznych to zajrzyj na https://ekspert.cene...80-specyfikacja Tu jest cała specyfikacja. Ja sama od zera składałam komputer i sporo na czymś takim zaoszczędziłam przyznaje.


  • 0

#3 barnaba87

barnaba87
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 03 maj 2021 - 14:39

Problemem będzie tez asynchroniczny dual (8+4 GB), dodatkowo w niektórych grach (open world) możesz mieć spadki FPS przez powolny HDD, co do karty, to teraz kiepski czas na zakupy.... za 3080 przepłacisz grubo.


  • 0

#4 michaelpierce29

michaelpierce29
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 28 maj 2021 - 12:32

Im większy monitor, tym więcej pamięci wideo jest potrzebne do jego prawidłowego wyświetlania. Zasilacz musi być mocny, bo karta graficzna będzie zużywać dużo, więc weź go w zapasie.

Born to mining - nie będzie działać

https://gry-hazardow...l/sizzling-hot/


  • 0

#5 macfanpl

macfanpl
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 11 czerwiec 2021 - 17:04

Bierz 3080 tylko najpierw wykonaj BC tych kurew co chcą ją sprzedać. Czyli po usłyszeniu ceny, podziękuj wyjdź idź wykonać BC i jeśli będzie ok to wróć i kup. Jeśli nie to im głośniej tym lepiej

chuj im w dupę i na imię. Sram takim kutasom.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych