Skocz do zawartości


Zdjęcie

BIOSTAR B360GT5S oceniony na 90% przez TweakTown


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 BIOSTAR

BIOSTAR
  • Użytkownicy
  • 59 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 16:30

Płyta BIOSTAR B360GT5S została zrecenzowana i oceniona na 90% przez branżowy portal TweakTown.
W poniższym linku dostępna jest pełna recenzja: https://goo.gl/NEZ8J5 
 
 
Poniżej przedstawiam jest fragment recenzji:
 
Przegląd opakowania
 
1.jpg
 
2.jpg
 
Opakowanie jest podstawowe. Widać, że jest to budżetowa płyta główna i tak należy ją traktować.
 
3.jpg
 
Dołączone akcesoria to cztery przewody SATA6Gb/s, maskownica, instrukcja obsługi oraz sterowniki na płycie DVD.
 
4.jpg
 
5.jpg
 
BIOSTAR umieścił na płycie pięć headerów wentylatorów, wszystkie posiadają tryb PWM, co oznacza, że dobrze współpracują z 4-pinowymi wentylatorami. Headery oferują kontrolę SMART nad wentylatorami z poziomu UEFI lub programu Biostar w Windowsie. Płyta oparta jest o czarne, matowe PCB, co jest miłą niespodzianką, ponieważ w tym rejonie cenowym większość płyt posiada brązowy laminat. Czarna kolorystyka jest tym, czego większość użytkowników pożąda - i Biostar to dostarcza. Tył płyty jest odsłonięty, co jest dobrą rzeczą. Na odwrocie znajdziemy również paski lutownicze na wysokości sekcji VRM MOSFET, co pomaga obniżyć temperaturę pracy o kilka stopni.
 
6.jpg
 
Na tylnym panelu WE/WY znajdziemy następujące porty: PS/2, dwa porty USB 2.0, VGA, DVI, HDMI, USB 3.1 typu-A, USB 3.1 typu-C, dwa porty USB 3.0, Gbit LAN oraz 7.1-kanałowe audio.
 
7.jpg
 
8.jpg
 
Górny slot PCI-E operuje w trybie PCI-E 3.0 x16 i jest podłączony bezpośrednio do PCH. Drugi port PCI-E x16 jest skierowany do PCH i pracuje w trybie x4 PCI-E 3.0. Jeżeli używasz drugiego lub trzeciego slotu PCI-E x1, drugi slot x16 zostanie zdowngradowany do trybu x2 PCI-E 3.0. Ostatni slot x16 pracuje w trybie x4 i współdzieli ścieżki z położonym nad nim slotem M.2. Dolny slot M.2 wyposażony w radiator pracuje w trybie x4 PCI-E 3.0. 
 
9.jpg
 
10.jpg
 
Górny slot M.2 pracuje w trybie PCI-E x2, zamiast x4 i obsługuje napędy SATA M.2. Współdzieli ścieżkę z SATA3_1. Płyta główna oferuje również sześć portów SATA 6Gb/s połączonych z PCH.
 
11.jpg
 
12.jpg
 
Na płycie głównej dostępne jest 8-pinowe gniazdo zasilania procesora. W prawym górnym rogu platformy znajdziemy dwa headery RGB LED.
 
13.jpg
 
14.jpg
 
Headery przedniego panelu znajdują się w prawym dolnym rogu laminatu. Dostępny jest również przełącznik BIOS ROM oraz header czyszczenia CMOS. Na płycie znajdziemy również dwa wewnętrzne headery USB 2.0 oraz jeden USB 3.0.
 
15.jpg
 
Płyta główna używa wtyków do utrzymania pozycji radiatora VRM, styk pomiędzy elementami wydaje się być solidny.
 
 
Dowiedz się więcej (jęz. ang.): https://goo.gl/NEZ8J5 
 

  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych