Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem kabel ethernet

internet ethernet wifi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 mohican

mohican
  • Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 17:06

Cześć.Mam problem z kablem,szukałem różnych podpowiedzi ale nie wiem co wybrać,w temacie jestem zielony.

Mianowicie dzisiaj zakładałem sobie kabel,taki - Kabel LAN dwukrotnie ekranowany Patch cord kat.6 czarny, żelowany do użytku na zewnątrz, z wtyczką 2xRJ45, długości: 30 metrów

Problem w tym że brakło mi może 3 metry aby wszystko było ok (schowanie za meblami,estetyka ogólnie).

Chciałbym tą różnicę sobie dosztukować i teraz moje pytanie,jak najlepiej to zrobić? Dajmy na to że kupuję 5m takiego samego kabla.

Mam net 300mb i chciałbym jak najmniej ucierpieć na jakości.

Czytałem że można jakoś polutować,stosować przejściówkę RJ45 lub....normalnie skręcić i skleić taśmą.Więc jaki pomysł z własnego doświadczenia proponujecie?

 

Dodatkowo wpadłem na pomysł żeby przez jakieś urządzenie zrobić sobie w pokoju wifi (wtedy problem sztukowanie by odpadł),tylko czy da radę to jakoś zrobić?

Tak aby kabel (ten 30m) szedł od routera to mojego pokoju,tutaj wrzucam urządzenie jakieś (tylko jakie? Acces point? Repeater? a może modem?) i od tego urządzenia kabel do PC ciągnę.

Mam internet po kablu i dodatkowo wifi w pokoju.Da radę coś takiego zrobić?

Dodam ponownie że jestem zielony w takich sprawach


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych