Skocz do zawartości


Zdjęcie

Recenzja płyty BIOSTAR X370GT7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 BIOSTAR

BIOSTAR
  • Użytkownicy
  • 33 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 20:05

Recenzja płyty BIOSTAR X370GT7
 
Płyta główna BIOSTAR X370GT7 wyróżnia się solidnością. Jeżeli planujesz budowę komputera z procesorem Ryzen, powinieneś rozważyć tę podstawkę AM4.
 
1.jpg
 
BIOSTAR niedawno wypuścił na rynek kilka epickich płyt głównych Z170 oraz Z270, jednak nadal jest głównie kojarzony jako najlepszy producent płyt pod AMD. Starając się utrzymać wysoką reputację, BIOSTAR wypuścił kilka płyt głównych X370. Flagowym modelem tej serii jest X370GT7. Przeprowadzimy dzisiaj jej testy.
X370GT7 prezentuje się estetycznie, posiada technologie klasy premium oraz potężną sekcję VRM. BIOSTAR jest znany głównie z budżetowych produktów, jednak płyta X370GT7 do nich nie należy. Jest to sprzęt high-endowy.
 
Specyfikacja
 
2.png
 
Najbardziej wyróżniające się wyposażenie to Gbit LAN, 32Gb/s M.2, USB 3.1, HDMI 2.0 oraz technologia błyskawicznego ładowania.
 
 
Przegląd
 
Opakowanie nowej płyty jest identyczne jak jej poprzednich modeli Z270. Sprzęt jest właściwie zabezpieczony na potrzeby transportu.
Dołączone akcesoria to cztery przewody SATA 6Gb/s, maskownica, 240GB dysk M.2 (nasz przyszedł już zainstalowany na płycie głównej), sterowniki na płycie DVD oraz instrukcje użytkownia.
 
5.jpg
 
 
Na płycie BIOSTAR’a znajdziemy pięć headerów wentylatorów, jednak wygląda na to, że wszystkie są ograniczone tylko do pracy w trybie PWM. Oznacza to, że wentylatory zasilane przewodami z trzema pinami będą zawsze pracować na najwyższych obrotach. Czarny design płyty głównej jest idealny dla ludzi, którzy szukają neutralnego koloru. BIOSTAR wykonał świetną robotę dyfundując światło z podświetlenia RGB LED, najlepiej widać to na podświetleniu białych paneli, które mienią się pełnymi kolorami a nie tylko odbijają światło. Moim zdaniem jest to najlepsze podświetlenie RGB dostępne obecnie na rynku. Z tyłu płyty znajdziemy jedynie kilka IC, które kontrolują port USB 3.1 typu-C na tylnym panelu WE/WY.
 
7.jpg
 
Tylny panel WE/WY zawiera złącze PS2, DVI, HDMI 2.0, DisplayPort, cztery porty USB 3.0, USB 3.1 typu-A (nie oznaczone kolorem czerwonym ani niebieskim), USB 3.1 typ-C, Gbit LAN oraz pozłacane wyjścia audio 7.1 z wyjściem S/PDIF.
 
8.jpg
9.jpg
 
Układ PCI-E jest bardzo podobny do innych płyt X370. Dwa pierwsze sloty x16 pracują w trybach x16/x0 lub x8/x8 PCI-E 3.0. Ostatni slot x16 jest elektrycznie x4 PCI-E 2.0, pozostałe sloty x1 to x1 PCI-E 2.0. Złącze M.2 pracuje z maksymalną prędkością 32Gb/s i posiada radiator dla twardego dysku.
 
 
Płyta główna oferuje sześć portów SATA 6Gb/s. Znajdziemy na niej również dwa wewnętrzne headery USB 3.0. Niebieski obsługuje technologię błyskawicznego ładowania, 1,5A przy 12V lub 2.4A przy 5V.
 
12.jpg
 
 
Płyta główna oferuje również panel dotykowy z włącznikiem, resetem, przyciskami Sport oraz ECO. Dostępny jest również włącznik trybu LN2, który aktywowany spowolni zegar procesora do 800Mhz. Wyświetlacz kodów POST zlokalizowany niedaleko portów SATA jest miłym dodatkiem.
 
 
Płyta posiada dwa headery RGB LED, jeden blisko headera wentylatora CPU, drugi pomiędzy portami SATA a 24-pinowym złączem zasilającym. Dwa porty USB 2.0 zlokalizowane są na dole płyty. Na lewo od wewnętrznych headerów USB 2.0 jest przycisk wyboru BIOS oraz jumper czyszczenia CMOS.
 
 
 
Dołączony dysk SSD M.2 przybył zainstalowany na naszej testowej płycie. Radiator dysku M.2 jest na tyle duży, że zapewnia przyzwoite chłodzenie. Wszystkie radiatory i osłony przytwierdzone są śrubami, z wyłączeniem radiatora PCH, który umocowany jest dzięki “popychaczom”.
 
Analiza Obwodów
 
A niech mnie! To jest drogi VRM; używa wszystkich międzynarodowych przetworników i obwodów. Zaczynamy od w pełni cyfrowego IR35201 pracującego w trybie 6+2 fazy. Cztery z sześciu głównych faz są skierowane do czterech doublerów IR3599, które następnie trafiają do dwóch IR3555.
 
BIOSTAR używa karty sieciowej Realtek serii RT8118AS zamiast RT8111, oferuje ona więcej featurów niż standardowy moduł Realtek Gbit NIC.
 
Dysk SATA 240GB M.2 jest dołączony do zestawu. Jest to jednostronny moduł, dzięki czemu radiator M.2 jest bardziej efektywny.
 
BIOS
 
23.png
 
UEFI BIOSTAR’a jest przemyślanie oraz posiada multum opcji. Bez problemu może konkurować z innymi płytami. Możliwy jest overclocking CPU oraz pamięci. UEFI oferuje również kontrolę nad wentylatorem oraz podświetleniem RGB.
 
Oprogramowanie
 
24.png
 
Na oprogramowanie BIOSTAR składają się aplikacje: Racing GT, BIOS Screen, eHot-Line, Lightening Charger oraz Fly.Net.
 
Więcej zdjęć
 
25.jpg
26.jpg
27.jpg
 
Powyżej widoczne podświetlenie płyty oraz VRM. Wygląda to po prostu brylantowo!
 
Overclocking
 
Platforma AMD Ryzen jest całkiem nowa, AMD i jego partnerzy pracują nad jej doszlifowaniem. Procesor można podkręcać niewiele ponad jego standardowe taktowanie. Podkręcony za wysoko nie pracuje stabilnie. Granica overclockingu pamięci to 3200MHz.
Nie zrozumcie mnie jednak źle, można podkręcać ten procesor. Mój pracuje teraz z częstotliwością 4.0GHz.
 
28.png
 
Test termiczny
 
29.jpg
 
 
Zdjęcia zostały wykonane podczas pracy na niepodkręconym procesorze. Płyta główna nie przegrzewa się w żadnym miejscu, temperatury jej pracy przy standardowym taktowaniu są wręcz niskie, także X370GT7 jest gotowa na agresywne podkręcanie.
 
PODSUMOWANIE:
 
Prześliczne podświetlenie RGB LED, ładnie rozproszone światło, headery pasków LEDowych. Jest to zdecydowanie najmocniejszy punkt płyty, zdecydowanie ładniejszy niż produkty konkurencji. 
 
Jakość VRM: VRM składa się z jednych z najlepszych podzespołów obecnych dostępnie na rynku. Komponenty są gotowe na obsługę zwiększonego zapotrzebowania mocy Ryzena.
 
Lightning Charger: Technologia ładowania BIOSTAR’a nie jest jakąś głupawą aplikacją, tylko naprawdę jest ona oparta na sprzęcie. Headery USB 3.0 są naprawdę wysokiej jakości, dzięki czemu oferują szybkie ładowanie oraz stabilny przesył sygnałów nawet na najdłuższych przewodach.
 
Overclocking: Wyświetlacz POST Code jest bardzo przydatny dla podkręcania Ryzena. Płyta główna oferuje również automatyczny overclocking oraz ECO downclocking. Produkt BIOSTAR’a posiada również podwójny BIOS z przełącznikiem.
 
Wady: Decyzja BIOSTAR’a o mniejszej ilości portów USB oraz większej ilości wyjść GPU dla niewypuszczonych jeszcze procesorów jest dziwna jak na tak high-endowy produkt.
 
 
Ostateczna ocena:
 
BIOSTAR X370GT7 to solidna płyta główna wysokiej jakości, która ma wiele do zaoferowania. Oprócz całego mnóstwa potrzebnych funkcji oraz technologii, otrzymujesz również darmowy dysk 240GB M.2 SATA SSD dołączony do zestawu! Jeżeli oczekujesz pięknego produktu wysokiej jakości - jest to doskonały wybór.
 
35.jpg
 
BIOSTAR naprawdę dopracował jakość oraz wyposażenie płyty. Niektóre płyty X370 nie oferują dobrych komponentów audio lub dokonują innych dziadoskich oszczędności, lecz nie BIOSTAR. X370GT7 jest symbolem siły BIOSTAR’a na polu walki AMD.
 
Wyniki:
Osiągi: 91%
Jakość: 95%
Wyposażenie: 90%
Wartość: 92:
 
Ogólna ocena: 92%
 
 
Recenzja pochodzi ze strony TweakTown.com.

  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych