Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak instalowac programy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 matxxx

matxxx
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 16:12

Wiem pytanie banalne ale z linuchem mam pirerwszy raz styczność (i z chęcią się na niego przerzucę)
czasami jak instaluje programy/gry (na linuxa)to albo jakieś komendy się pokazują albo nic się nie dzieje, jedynie jak przez "winę" coś instaluje (tj. programy z windowsa) to się zainstaluje, albo jak sterowniki chciałem osiągnąć sterowniki kraty graficznej do nVidia to jakaś strona z komendami wyskakuje (przez winde), płyta na pewno nie uszkodzona bo ten problem miałem z fedora 8, kubuntu 9.04, ubuntu 7

a i jaki linux polecibyście mi na coś takiego ?
CPU : 1ghz
RAM : 512mb
  • 0


#2 Demerzel

Demerzel
  • Użytkownicy
  • 63 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 01:00

Na pierwszy rzut można trochę pobawić się z UBUNTU w formie LiveCD. Niema oba, że coś wybuchnie. :( Do bezbolesnej nauki radze rozglądnąć się za książka z płyta z Linuksem. Można dostać za pare złotych takie pozycje dla kompletnego laika.
Tak czy siak, Debian.
1. Instalacja graficzna sprowadza się do klikania dalej.
2. Instalujesz programy przez program graficzny Synaptic w środowisku GNOME. Poleceniem aptitude z linii poleceń. Zanim zaczniesz się bawić z wine dwa razy upewnij sie czy Debian niema programu własnego który zrobi co trza.
3. Sterowniki to trochę trudniejsza sprawa. Instalacja nieco się zmienia zależnie od karty. Opisywanie jak to robić bez żadnych konkretów, jaka karta itp niema sensu.
  • 0

#3 polszewski

polszewski
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 13:11

Witam,

Jakiej dystrybucji linuxa używasz?
Jaki program chcesz zainstalować, czy pojawia się jakiś komunikat o błędzie?
  • 0
Pozdrawiam
Piotr Olszewski
www.nauka.poswojsku.pl

#4 m@niek

m@niek
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 05 maj 2011 - 16:47

Witam, dopiero zaczynam y linuksem, ale i chciałbym się dowiedzieć jak cokolwiek na niego zainstalować. Będę wdzięczny za pomoc
  • 0

#5 ThePiana

ThePiana
  • Użytkownicy
  • 14 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 05 maj 2011 - 20:23

np.
sudo apt-get install kadu

Jeżeli chodzi o ubuntu(bo te będzie dobrze chodziło, tylko nie włączaj efektów okien-takie różne animacje przy przeciąganiu na przykład:) ) to na forum tego systemu uzyskasz pomoc, ludzie tam są przyjaźni :)
Ponad to tak jak już wyżej napisane, aplikacje można instalować z magazynu Ubuntu jednym kliknięciem.
  • 0
Projekt serwisu społecznościowego: 10%.
Programista PHP, MYSQL, HTML, CSS

#6 m@niek

m@niek
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 08 maj 2011 - 21:05

są różnego rodzaju paczki tj. bz2 gz czy jakoś tak i chciałbym sie dowiedzieć jak każdy rodzaj tych paczek można zainstalować krok po kroku, będę wielce wdzięczny
  • 0

#7 Arab

Arab
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 08 maj 2011 - 21:23

Ja za tydzień zaczynam zabawę z Linuxem, poświęcę na niego mojego starego laptopa chyba ;)

Ubuntu na początek dobrym wyborem?

Zasadniczo na początek chcę mieć zestawik w postaci Linux + Kadu + OpenOffice.

No i właśnie - internet mam za pomocą modemu PCIMCIA, więc tu przewiduję jakieś problemy?
  • 0

#8 Dingo

Dingo
  • Użytkownicy
  • 102 postów

Napisano 08 maj 2011 - 22:10

Ja za tydzień zaczynam zabawę z Linuxem, poświęcę na niego mojego starego laptopa chyba ;)

Ubuntu na początek dobrym wyborem?

Zasadniczo na początek chcę mieć zestawik w postaci Linux + Kadu + OpenOffice.

No i właśnie - internet mam za pomocą modemu PCIMCIA, więc tu przewiduję jakieś problemy?

1. Polecam ubuntu w pełni spolszczone -> ubutnu w googlach wpisać - bodajże 10.10 wersja. Jeżeli umiesz angielski wersj 11.04 jest bodajże.
Ubuntu ma openoffice na wstępie. W menu jest coś takiego jak centrum oprogramowania. Ściągasz gry, programy jednym kliknięciem. Dobry bajer :P.
Polecam na początek nie aktualizować jądra, bo może coś pójść nie tak i gruba trzeba posprzątać, chyba że chcesz mieć do wyboru 5 równych wersji jąder przy starcie systemu.
2. Nie powinno być problemu. W ubuntu jest masa sterowników.
  • 0

#9 Arab

Arab
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 13 maj 2011 - 17:33

Angielski umiem, ale nie aż tak, żeby się porywać z nim w nieznane ;)
Z tego, co czytałem, to 11 jest dosyć nowa i ma jeszcze problemy wieku dziecięcego, więc jako laik zacznę od 10 - zawsze można potem przesiąść się na nowszy.

Robić jakieś partycje, czy tylko wrzucić płytkę i dalej już samo pójdzie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych