Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hp 550- bios nie wykrywa dysku instalacyjnego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 erni1143

erni1143
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 16:09

Witam
Posiadam laptopa HP 550 chciałem zainstalować Windows 7 żeby komputer był bardziej wydajny.Pisałem tematy na róznych forach ale nikt nie potrafił mi do końca pomóc.Straciłem juz mase czasu i zmarnowałem pieniądze na płyty, ktore i tak wylądowały w smietniku. Może przedstawię mój problem. Tak jak w temacie Bios nie wykrywa mi dysku instalacyjnego.Próbowałem już robić 'bootowalne' obrazy iso ale to nic nie pomagało.

BARDZO PROSZĘ O POMOC!
  • 0


#2 aim92

aim92
  • Użytkownicy
  • 1502 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 16:23

Skąd masz lub pobrałeś win 7? Instalator ma jakieś rozszerzenie, tzn. to jest obraz płyty (iso) czy pliki są luźno rozrzucone w folderze itd?
  • 0

#3 erni1143

erni1143
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 16:39

pobrałem win 7 i były to pliki rar rozpakowalem i robilem obraz iso po przez m.in. nlite, ultraiso,easy boot, power iso.
  • 0

#4 aim92

aim92
  • Użytkownicy
  • 1502 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 16:51

Po rozpakowaniu archiwum były luźne pliki?
Jeśli masz instalator iso to najpierw ściągnij i zainstaluj program VirtualBox a następnie zainstaluj system (oczywiście wirtualnie to wszytko się odbywa) kierując się ta instrukcją -> http://www.hotfix.pl...?article_id=103
Następnie napisz czy wszystko działa.
  • 0

#5 erni1143

erni1143
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 18:33

tak po rozpakowaniu były luzne pliki.
po zainstalowaniu virtualbox kierowalem sie instrukcja i wszystko poszło dobrze tylko nie za bardzo rozumiem o co w tym chodzi :P co oznacza wirtualnie zainstalowac windowsa? po tej instalacji bede mogł normalnie go zainstalowac w biosie?
  • 0

#6 aim92

aim92
  • Użytkownicy
  • 1502 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 18:42

co oznacza wirtualnie zainstalowac windowsa?

Info z internetu

Virtual Box to rewelacyjny program do obsługi wirtualnych maszyn. Zabrzmiało to chyba odrobinę niezrozumiale, ogólnie chodzi o to, że możemy dzięki niemu zainstalować dodatkowy system w tzw. okienku. Można dzięki temu instalować, testować a nawet używać alternatywnego systemu w systemie na, którym aktualnie pracujemy bez jego wyłączania

po tej instalacji bede mogł normalnie go zainstalowac w biosie?

Chodziło mi o to żebyś sprawdził czy da się ten system zainstalować. Dlatego podałem Tobie nazwę programu w celu sprawdzenia jego poprawnego działania. Tak poza tym nie da się zainstalować programu w biosie.

Jeśli masz pendriva 4GB to możesz luźne pliki skopiować na pamięć i z niej zainstalować program. Ustawiając wcześniej bootowanie z USB.
  • 0

#7 erni1143

erni1143
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 19:25

próbowałem juz zrzucic na pendriva ale bios nie widzi instalki :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych