Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śledzą mnie w internecie?

sledzenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ChoryInformatyk

ChoryInformatyk
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 24 październik 2017 - 17:33

Witam,
 
Piszę, ponieważ czuję duży niepokój związany ze szpiegowaniem w internecie. Ciąglę myślę, że wszystko co robię jest zapisywane gdzieś w danych i może być w każdej chwili użyte przeciwko mnie. 
Wiem, że to jest jakieś chorobliwe i to może bardzo, szczególnie że nic złego w tym internecie nie robię, praca nad jakimiś projektami a w wolnym czasie oglądanie jakichś głupot wrzucanych na fb etc, ale nie potrafię sobie po prostu pomóc, żeby przestań czuć ten niepokój. Może to też dlatego że jestem perfekcjonistą - wszystko musi być idealnie :(
 
Czy nawet jeżeli wylogowany np. z gmaila oglądam jakieś (jakiekolwiek rzeczy) w internecie na przeglądarce Chrome, a później po wyczyśczeniu wszelkiej historii cookies etc zaloguję się na gmaila to czy na moim koncie może być zapisane na jakich stronach byłem i co na nich robiłem - Przykładowo oglądanie jakichś głupkich przeróbek filmików?
 
Czy zapisane może być również unikalne ID sprzętu , IP , numery kont , numery telefonów , a następnie jakoś powiązywane po zalogowaniu się np. w innym miejscu. 
 
Czy dostawca internetu również zapisuje takie rzeczy albo jakikolwiek inny dostawca usług internetowych np. Allegro i jest możliwe później tego jakiekolwiek powiązanie ?
 
Czy nawet po usunięciu tych kont , ale posługiwaniu się nadal tym samym sprzętem lub w tym samym miejscu (adres ip) to wszystko i tak będzie zapisywane do mojej starej 'teczki' ?
 
Mi nie chodzi naprawdę tyle o robienie czegoś nielegalnego czy pornografię , ale o strony i aktywność na nich , czy to zawsze będzie przypisane do mnie i czy już nie da  się tego nigdy skasować i jeżeli kiedyś ktoś będzie chciał to powie mi np. Franciszek a Ty pamiętasz jak kiedyś interesowałeś się samolotami , cały czas siedziałeś na stronach o nich i o nich rozmawiałeś przez internet , a teraz jeździsz jednak samochodem , no i jak się z tego wytłumaczysz?? (To tylko przykład oczywiście :) )
 
Proszę napiszcie mi co o tym myślicie i jak ktoś dobrze zna temat od strony technicznej to jak to widzi, 
z góry naprawdę wielkie dzięki za odpowiedzi,
a ja  poszukam sobie jakiegoś dobrego psychoterapeuty i się zapiszę na wizytę, bo to mi na każdym kroku życia daje jakiś niepokój i nie mogę normalnie żyć :((

  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych