Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przywracanie kopii zapasowej systemu - kilka pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 jackadam

jackadam
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 24 październik 2017 - 10:24

Witam.
Przywracam kopie zapasową systemu i mam kilka pytań:
1. W poradniku wyczytałem że można wykonać kopie zapasową systemu i obraz systemu(lub dysku twardego) i teraz mam pytanie czy obraz systemu to jest to samo co kopia zapasowa czy nie? Jeśli to nie jest to samo to czy do przywrócenia systemu muszę mieć obraz systemu i kopie zapasową czy wystarczy tylko kopia zapasowa? Posiadam kopie zapasową zrobioną chyba programem fabrycznie zainstalowany na komputerze, to jest program Lenovo Solution Center.
2. Czy kopie zapasową muszę przywrócić z zewnętrznego dysku czy mogę np. z innej partycji na moim dysku twardym?
3. Czy jak będę przywracał kopie zapasową z zewnętrznego dysku to czy mogę mieć na tym dysku zewnętrznym inne pliki czy musi być tylko sama kopia zapasowa i czy może być ona w osobnym folderze czy nie może być umieszczona w folderze czyli musi być bezpośrednio na dysku? Aha, czy mogą być na tym dysku zewnętrznym jakieś wirusy? Nie są one w folderze kopii zapasowej tylko są na dysku, nie chce mi się ich usuwać.
4. Czym się różni odświeżanie systemu od przywracania kopii zapasowej? Czy do odświeżania systemu też musi być zrobiona kopia zapasowa systemu? Jak mi komputer wolno chodzi i mam dużo wirusów na nim i nie wiem czy da się to naprawić usunięciem wirusów, naprawą rejestru i programem do optymalizacji to czy lepsze będzie odświeżenie systemu czy przywrócenie kopii zapasowej?
Mam nadzieję że nie będziecie mieć problemów ze zrozumieniem moich pytań.
5. Aha czy podczas przywracania to konto które się wybiera to jest konto które się wybierało podczas pierwszego uruchomienia komputera tak?
6. Jeszcze jedno, czy da się jakoś zachować klucz systemu albo jakiś kod który by umożliwiał aktualizacje do Windows 10 jakby przywracanie systemu się nie udało?
 
Pozdrawiam

  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych