Skocz do zawartości


Zdjęcie

[zakup] Windows Vista - jaki?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 29 październik 2007 - 23:12

Wiem, że jest kilka rodzajów Windowsa Vista, oglądałem w sklepie i ceny są bardzo zróżnicowane. Którą najbardziej się opłaca kupić ? Znajomy chce dokonać takiej inwestycji. Głównie gra i siedzi w necie. Proszę o sugestie.
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!


#2 £akO

£akO
  • Użytkownicy
  • 130 postów

Napisano 30 październik 2007 - 07:38

Od góry (czyli od najlepszej) -> Ultimate (od razu z media center) -> Business -> Home Premium -> Home :P

Na stronie microsoftu był dokładny wyakz co dana dystrybucja ma, a czego nie :P

Znajomy powinien też mieć procesor dwurdzeniowy oraz 2GB RAM-u - bo bez tego Vista jest mało komfortowa (chociaż idzie się przyzwyczaić :D )
  • 0
Dołączona grafika

#3 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 30 październik 2007 - 15:36

Ultimate to cena ok. 1200zł... czy przyda sie to do gier lub zwykłego przeglądania stronek ? Czy znowu Home nie jest zbyt okrojone ?
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!

#4 £akO

£akO
  • Użytkownicy
  • 130 postów

Napisano 30 październik 2007 - 16:14

Ja powiem tak - mam pośrednią wersję, Business i jestem zadowolony. Przy obecnej konfiguracji wszystko śmiga jak należy, nie mam z nią żadnych problemów, a i pograć już w coś niecoś idzie :P

Jednak jeśli znajomy tylko gra i siedzi w necie, ja obstawałbym za wersją Home Premium - najbardziej opłacalna :P
  • 0
Dołączona grafika

#5 kiaad

kiaad
  • Użytkownicy
  • 190 postów

Napisano 31 październik 2007 - 09:04

tak ale np. taki crisis demo lepiej działa na Xp'eku :-) co jest potwerdzone testem ! (wiem ze to demko ale w full raczej tego nie poprawią)

w skrótcie powiem jeśli nie grasz w gry na PC to ok ale jeśłi tak to po co Viste ?
ten cały dx10 jest śmieszny jest jawnym oszustwem nawet na XP'eku da sie włczyć Vhight.

zacytuje wypowedź jedego z userów o nie przecietnej konf. " Vista to zbędny cukierkowy zamulacz który i tak mi nie jest potrzebny bo moja karta nie obsługuje DX10.
"
  • 0

#6 ZooMpl

ZooMpl
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 19:07

nie polecam Visty..to jedno wielkie gówno..już lepszy jest Linux lub XP :P
  • 0

#7 kiaad

kiaad
  • Użytkownicy
  • 190 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 21:40

G.....to nie jest ;-)

mam pewnÄ… zalete jest nowe i virusiki jakoÅ› nie tykajÄ… jej :!: puki co ....

ale Lunux ? do gier ;] wiem wiem ps3 ma ale na lunuksiku to można w pingwinka pograć i coś ze starych tytułów .....

moje zdanie to XP HE ;]
  • 0

#8 ZooMpl

ZooMpl
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 31 styczeń 2008 - 13:21

mój brat ma Viste, dość wymagający system i według mnie nienajlepszy :!: zadużo programów na niego niema, a o grach juz nie wspomne(wiekszosci nawet wgrac nie idzie bo ma errory przy otwieraniu instalki..)

Viste narazie polecam jak już to do biura, ale nadal jestem za XP'kiem i Linux'em
  • 0

#9 £akO

£akO
  • Użytkownicy
  • 130 postów

Napisano 31 styczeń 2008 - 20:54

System Windows Vista nie jest systemem idealnym. Jednak warto go mieć, ponieważ jest to system dobry, coraz mniej ma problemów i konfliktów, natomiast działa szybciej i sprawniej niż na początku swojego istnienia. Aktualizacje systemu Windows robią swoje... :!:
  • 0
Dołączona grafika

#10 kiaad

kiaad
  • Użytkownicy
  • 190 postów

Napisano 01 luty 2008 - 01:04

System Windows Vista nie jest systemem idealnym. Jednak warto go mieć, ponieważ jest to system dobry, coraz mniej ma problemów i konfliktów, natomiast działa szybciej i sprawniej niż na początku swojego istnienia. Aktualizacje systemu Windows robią swoje... :!:


xp też ma łatki ;]

jak każdy ser M$ :mrgreen:
  • 0

#11 dejw12

dejw12
  • Użytkownicy
  • 79 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 20:51

Wtam wszystkich jestem nowy na forum ja mam między innymi Viste Home Premium na laptopie niema żadnej rewelacji . Home Premium różni się od Basic tym że Basic niema Areo i
Windows Media Center co do Areo to poążrera pamic Ram .jako Vista do domowego użytku to pewnie Home Premium najlepszy wybór.ja sie przyznaje gdyby nie zakup laptopa to na pewno siedział bym dalej na Xp jak w kapie. :509:
  • 0
dejw

#12 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 18:37

Ja osobiście tobie polecam Windows Home Premium, Mój tata ma go na laptopie i nie ma żadnych problemów. ale tak jak mój poprzednik wymienił na stronie MS masz napisane co posiada każda dystrybucja :P
  • 0

#13 rasdel

rasdel
  • Użytkownicy
  • 71 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 20:24

nie polecam Visty..to jedno wielkie gówno..już lepszy jest Linux lub XP :P

Tak z tym siÄ™ zgadzam, ale co do gier fakt linux nie jest do tego.
  • 0

#14 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 20:30

ale co do gier fakt linux nie jest do tego.


No masz racje :P sÄ… programy takie jak Wine ale wiesz, nie ma to co na XP :P
  • 0

#15 Vicious Jack

Vicious Jack
  • Użytkownicy
  • 750 postów

Napisano 23 luty 2009 - 11:08

Jeszcze jest Extreme Edition na 32 albo 64bity. Sam takiej uzywam (32-bitowa). Jednak nie spotkalem sie z nia w sklepach z software'em. Kto chce wie, gdzie szukac.
  • 0

#16 Szyjamon

Szyjamon
  • Użytkownicy
  • 110 postów
  • LokalizacjaPleszew

Napisano 23 luty 2009 - 11:45

A mógłbyś nam opisać czym ta wersja się wyróżnia, bo szczerze mówiąc nie słyszałem o takiej.
  • 0

#17 Vicious Jack

Vicious Jack
  • Użytkownicy
  • 750 postów

Napisano 23 luty 2009 - 11:55

#. Wersja zintegrowana z Service Packiem 1
#. Lekkie zmiany w trakcie instalacji systemu.
#. Aktywacja systemu bez podłączenia do internetu
#. Bazuje na Viście Ultimate
#. Zintegrowany WinRar i 7-zip
#. Wszystkie dodatki wersji Ultimate.
#. Spaczowane pliki Uxtheme. (nie wiem co to)
#. 18 nowych theme-ów
#. 65 gadżetów
#. Prawie 40 DreamScene Videosów i zintegrowany Stardock Deskscapes.
#. Nowe narzędzia do rozwiązywania problemów
#. Nowy design instalacji systemu
#. Nowe guziki i tapeta logowania.
#. Registry Tweaks

WAŻNE:
Wymaga 2GB ramu, inaczej strasznie haczy!
Wymaga 16GB do instalacji wszystkich komponentów. (Które instalują się automatycznie. W razie braku miejsca po prostu wywali błąd, że brak miejsca na dysku i trzeba ręcznie klikać ANULUJ)
  • 0

#18 £akO

£akO
  • Użytkownicy
  • 130 postów

Napisano 23 luty 2009 - 17:14

No i po co to wszystko? System to nie choinka...

Co do wypowiedzi gdzieś tam wyżej - jak Aero ma pożerać RAM skoro wszystkie obliczenia wykonuje na karcie graficznej? :)
  • 0
Dołączona grafika

#19 kierman

kierman
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 20:44

Moja rada - Home Premium - nie duża różnica w cenie do wersji Basic. Zalety już ktoś wypisał wcześniej czyli: Media Center, Aero. Co do wymagań dwa rdzenie i 2GB i działa jak należy.
  • 0

#20 Vicious Jack

Vicious Jack
  • Użytkownicy
  • 750 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 21:38

Z tym, że 60% użytkowników komputerów posiada tylko jeden rdzeń i średnio 512MB-2GB Ramu ;). Oni niestety nie kupią żadnej Visty. Ja również, ale też z innych powodów.
  • 0
Gigabyte 970-UD3, AMD Phenom II X4 955, Gigabyte Radeon HD6770, 2x2GB GoodRam PC1600, Seagate Barracuda 1TB, OCz 500W, Windows 7 Pro 64-bit, Realtek RTL8139 50mbps, SE Xperia X10i


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych