Skocz do zawartości


Zdjęcie

ASUS U30J - przestał działać po resecie BIOSu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 pilchmat

pilchmat
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 12:58

Cześć,
 
Celem poprawieniem działania laptopa w weekend reinstalowałem windowsa dla ASUSa U30J.
W związku z tym, że nadal wolno działał sprawdziłem we właściwościach, że widzi jedną kość pamięci RAM (są dwie kości po 2 GB każda), czyli 2 GB. 
Otworzyłem obudowę i przemieniłem kości RAM przy braku podłączenia do źródeł zasilania (bateria czy kabel). Po tym fakcie laptop przestał poprawnie działać: nie ładuje Windowsa, nie można wejść do BIOSu. 
 
Przemieniłem pamięć RAM z powrotem w sloty (bez baterii czy ładowarki), w których były wcześniej. Wyjąłem baterię do BIOSu i laptop działał tak:
- po włączeniu nie ładuje Windowsa, nie widać, by pracował dysk, słychać szum wiatraka na procesorze, świecą się diody: capslock oraz "żarówka" (świeci na niebiesko);
- nie można wejść w BIOS.
 
Obecnie po wciśnięciu przycisku "włącz" laptop reaguje przez chwilę i się wyłącza. 
 
Tylko nie mówicie, że poszła płyta główna...

Użytkownik pilchmat edytował ten post 16 sierpień 2017 - 13:31

  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 17 sierpień 2017 - 07:30

Załatw sobie jeszcze w ramach testów chociaż jedną na 100% sprawną kość i spróbuj na niech uruchomić laptopa. Jeśli nie ruszy - płyta.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych