Skocz do zawartości


Zdjęcie

SteelSeries Sensei Wireless vs Logitech G602?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Marucins

Marucins
  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 13 lipiec 2017 - 07:53

Obecnie smyram Logitech Performance Mouse MX, którą posiadam (nawet rzuciłem okien ma paragon) od 13.07.2013. 4 lata już ma.
 
Obecnie zaczyna coraz bardziej denerwować - lewy przycisk, który odmawia posłuszeństwa - przerywa/rwie w najmniej spodziewanym momencie.
Czasami prosta czynność skopiowania pliku, poprzez przeciągnij i upuść, pozwali przenieść nie to co trzeba albo zrobić jeszcze ciekawszy syf w systemie. Od czasu do czasu znajduję skróty :) Nie mówiąc już nic o zaznaczeniu i skopiowaniu danego fragmentu tekstu :]
Nie muszę koniecznie wymieniać myszki, gdyż solidne naciśnięcie i trzymanie przycisku zawsze niweluje dany problem, ale do takiego użytkowania nie jestem przyzwyczajony i chciałbym zmienić ustrojstwo na coś działającego tak jak powinno.
 
Obecnie mam na oku dwa produkty (SteelSeries Sensei Wireless - Logitech G602)
Są to myszki bezprzewodowo, obecnie do takich się przyzwyczaiłem, nie jestem żadnym progejmerem, który nie może mieć imputlaga i takie inne pierdoły.
 
Nie mam pojęcia na co powinienem się zdecydować.
Oba produkty nie są nowe, są już na rynku kawał czasu, przez co dobrze zadomowiły się i pokazały swoje plusy jak i minusy.
 
Co ja postrzegam jako plus:
 
SteelSeries Sensei Wireless:
- obecnie korzystam z klawiatury, słuchawek tej firmy, przez co zamknąłbym się w jednym programie sterującym. A jeśli chodzi o funkcjonalność to sądzę że SS wiedzie w tym prym (funkcjonalność, prostota, niezawodność).
- nie muszę martwić się o zamienne baterie, gdyż jest stacja dokująca (kolejny plus iż mogę ładować poprzez kabel i nie zagracać plaskiem biurka).
 
Logitech G602:
- większa ilość przycisków do przypisania danej funkcji.
- dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.
- podobno solidniejsza konstrukcja, lepiej wykonana.
 
Ogólnie:
Korzystam z makr i skrótów. Czy to w Windows czy w grach - czasami tworzę sekwencje zapisujące grę (coś na podobieństwo quicksava - tylko zawsze w nowym slocie), auto clicku podczas durnych quick time eventów, itd.
Cena to ostatni aspekt. Tutaj lepiej wygląda sytuacja z Logitech.
 
Co powinienem waszym zdaniem wybrać? A może iść w zupełnie inny produkt?
 
 
//edit
Wybór padł na "Logitech G602"
A MX dostanie nowy przełącznik i będzie supportem, albo zrobię i puszcze od złotówki na Alledrogo.

Użytkownik Marucins edytował ten post 13 lipiec 2017 - 14:34

  • 0

haMac Atland (LC) Asus Gryphon Z97 Armour Edition # Intel i7-4790K # EVGA GTX 980 Ti SC # G.Skill TridentX DDR3 2400 MHz CL10 (4x4GB) # Samsung 850 PRO 512GB + Crucial M550 256GB + WD VelociRaptor 1TB # AirPort Extreme (BCM94360CD) # SeaSonic Platinum-1200 (SS-1200XP3) # Phanteks Enthoo Primo

Spoiler


#2 Torad_eu

Torad_eu
  • Użytkownicy
  • 105 postów

Napisano 19 lipiec 2017 - 14:22

Osobiście doradzałbym sensei wireless, logitech zupełnie mnie nie przekonuje. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy tymi dwoma to na pewno wybrałbym sensei steelseries. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych