Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer do streamowania za 9000PLN, a może coś tańszego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 GloUpOneDay

GloUpOneDay
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 28 maj 2017 - 04:35

Witam.

Za około miesiąc kupuje nowy sprzęt z myślą o streamowaniu ponieważ mój aktualny sprzęt to porażka.

Złożyłem sobie taki zestaw : https://www.morele.n...ry/info/PAbBaa/

Cooler miałby być zastąpiony chłodzeniem wodnym.

Jednak ciągle się zastanawiam czy tak potężny sprzęt jest opłacalny, gram głównie na ps4, PC potrzebuje tylko do gier typu lol, h1z1 które nie są specjalnie wymagające.

 

Wpadłem na pomysł żeby na początek kupić coś tańszego za około 5000? może trochę więcej, co pozwoliłoby mi na streamowanie i szybkie renderowanie filmów a ewentualnie w przyszłości bym dokupił drugą maszynę tylko do nadawania transmisji jeśli by aktualna maszyna nie dawała rady przy najnowszych  tytułach. Tak zwane Dual-PC nie jest mi obce, testowałem w przeszłości i odpowiada mi to.

 

I teraz, jak widać w koszyku jest dysk na slot m.2, nie mam pojęcia czy opłaca się dopłacać za ten dysk czy nie lepiej zostać przy klasycznym SSD.

Kolejna sprawa, coś wydajnego ale tańszego od 1080ti strix? Koniecznie ze stajni nvidia.

16gb ram czy 32? Mam wrażenie ze 16 to wystarczająca ilość.

OC jest w jak najbardziej w planach, myślę o tym chłodzeniu wodnym ale tak jak w przypadku dysku ssd, nie wiem czy jest sens.

Może tańsza płyta? Na pewno są jakieś modele o wiele tańsze i dobre pod OC.

Wiadomo jak nie będzie 1080 ti to zasilacz może być o mniejszej mocy, tylko jaki?

 

Prosiłbym o linki do koszyków ew. do produktów. Strona nie ma większego znaczenia jednak preferuje morele.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

 


  • 0


#2 Ationx

Ationx
  • Użytkownicy
  • 1049 postów

Napisano 29 maj 2017 - 08:50

Za około miesiąc kupuje nowy sprzęt

Dlatego też wróć tutaj maksymalnie tydzień przed zakupem, a nie miesiąc.


  • 0

#3 GloUpOneDay

GloUpOneDay
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 30 maj 2017 - 16:28

Dlatego też wróć tutaj maksymalnie tydzień przed zakupem, a nie miesiąc.

Patrząc na aktywność tego forum wole napisać wcześniej.


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 31 maj 2017 - 07:52

Jakoś nie widzę abyś musiał czekać miesiąc na odpowiedź. O aktywność się nie martw - to najmniejszy problem.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#5 Ationx

Ationx
  • Użytkownicy
  • 1049 postów

Napisano 31 maj 2017 - 07:56

Jak wyżej. Ja zazwyczaj jestem, no może poza weekendami kiedy to wolę inaczej czas wykorzystać niż siedząc na forum, także chętnie pomogę. Ale wtedy kiedy na to przyjdzie czas, a nie teraz ;)


  • 0

#6 AllaN

AllaN
  • Użytkownicy
  • 70 postów

Napisano 07 maj 2023 - 18:44

Zgadzam się, że wybór dobrego laptopa to kluczowa kwestia, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy praca zdalna i nauka online stały się tak powszechne. Portal https://www.wybieramlaptopa.pl/ to zdecydowanie dobre źródło informacji, które pozwoli Ci dokonać właściwego wyboru. Dobrze opracowane rankingi i recenzje specjalistów pomogą Ci znaleźć sprzęt, który spełni Twoje wymagania i będzie działał sprawnie przez długi czas. Polecam skorzystać z tego źródła i wybrać mądrze!


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych