Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer nie włącza się po braku zasilania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 krpysz

krpysz
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 27 maj 2017 - 13:15

Serwus! 
Przejrzałem tematy na forum ale podobnego ani odpowiedzi na moje pytania nie znalazłem, zatem kieruję się do Was po radę. 

Dziś nagle strzeliła ogromna burza. Zaczęło się od pioruna blisko domu więc od razu pospieszyłem z wyłączeniem obu komputerów, następnie wyłączyłem UPS a później wszystko z gniazdka. Kiedy już zawierucha przeszła jak zawsze wszystko powłączałem i... jedna stacja robocza nie chciała się uruchomić. Stanęło mi prawie serce bo mieszkam w miejscu, gdzie ciężko o jakiekolwiek, porządnej jakości części i obsługę zwiazaną z naprawą komputerów tej klasy. Wyłączyłem guziczek zasilania na zasilaczu, z tyłu obudowy - dalej nic. Stan pod-zawałowy... 
Ponaciskałem jeszcze power, posprawdzałem kable, jeszcze raz (łącznie 3) wyłączyłem i włączyłem guzik na zasilaczu i nastepne wciśnięcie POWER włączyło komputer. Póki co działa bez żadnych problemów.
Zdarzyło się to drugi raz. 


Pytanie do Was mam takie, czy uważacie, że to jakaś groźna sprawa, uszkodzenie zasilacza, czegos na płycie głównej, czy może to być pomniejszy problem związany z... nie wiem, może chwilowym ześwirowaniem BIOSu czy UPSa czy coś podobnego? Jestem kapkę zielony, bardzo proszę o rady czy mam już zbierać na nowy hardware?

Specyfikacja stacji: 
ASUS Z9PE D8 WS 
2x intel Xeon E5 2697v2 2,5 GHz 
32GB DDR3 Kingstone HyperX 1600 Quad Channel 
NViDIA GTX 970 
Zasilacz Fractal R3 1000W 
Termperatury nie przekraczają norm


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych