Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z laptopem (pomocy!)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Reliptione

Reliptione
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 17:57

Witam, mój laptop to Samsung Rc730 sp1. Procesor Intel Core i7 2630QM 2,0ghZ, Karta graficzna: nVidia GeForce GT 540M płyta główna Samsung.

Mam problem ze swoją kartą graficzną, od jakiś 3 lat podczas włączania jakiejś gry np. CSGO gra włącza sie normalnie i na wysokich ustawieniach graficznych działa wszystko idealnie, płynnie, lecz po jakiś 20s gra zostaje zminimalizowana i wykakuje komunikat : Urządzenie Nvidia GeForce GT540m nie jest wymienne i nie można go wysunąć ani odłączyć. I gra działa normalnie bo słychać strzały itd tylko gdy chce przełączyć na gre pojawia sie czarny ekran. Szukałem na internecie dużo i próbowałem naprawdę wiele rozwiązań ale żadne nie pomaga. Reinstal sterowników, format całego dysku nowy system wszystko itd, oddałem laptopa do serwisu wymienili mi układ graficzny i dalej to samo. Rzekomo serwistant znalazł pęknięcie na płycie głównej i myślalem ze to jest to, niestety okazało sie, że dalej to nie to. Dzisiaj spróbowałem na innym zasilaczu bo myślałem że to zasilacz lecz też nie to nie. Szukam jakiegoś cudotwórcy co znajdzie rozwiązanie tego problemu bo szkoda mi tego laptopa, ponieważ jego parametry mimo 6 letniego wieku nadal są aktualne na rynku i tylko ta karta graficzna stopuje mnie do grania w najwyższej jakości, dodam że sterowniki mam aktualne zarówno do karty zintegrowanej jaki do GeForca. Czekam na cud pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedzi ;)


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 28 kwiecień 2017 - 07:24

Może jakiś inny (starszy) sterownik od nVidii rozwiąże problem, jednak obstawiałbym bardziej problem sprzętowy. Ciekawi mnie jednak jedna rzecz: jak ty wytrzymałeś z tym 3 lata? Należało oddać laptop na gwarancję.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Reliptione

Reliptione
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 11:19

Może jakiś inny (starszy) sterownik od nVidii rozwiąże problem, jednak obstawiałbym bardziej problem sprzętowy. Ciekawi mnie jednak jedna rzecz: jak ty wytrzymałeś z tym 3 lata? Należało oddać laptop na gwarancję.

No gwarancja sie skończyła w momencie gdy go otworzyłem aby go wyczyścić, bo grzał sie tak, że można by było nim ogrzać całe mieszkanie. Co do starszych wersji sterowników to wywala system bsod o komunikacie nvlddmkm.sys


  • 0

#4 SerwisKomputerowy

SerwisKomputerowy
  • Użytkownicy
  • 36 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 11:06

Jeżeli się mocno grzał to mogłeś już wówczas oddać go na gwarancję serwisową aby go przeczyścili, być może była to usterka już fabryczna, lub do środka dostał się kurz i stąd efekt nagrzewania się. Skoro wymiana całego układ graficznego nie pomogła, plus do tego płyty głównej to spróbuj ze starszymi sterownikami  nVidii. Na jakim systemie obecnie pracujesz?


  • 0

#5 Hubik33

Hubik33
  • Użytkownicy
  • 187 postów

Napisano 03 kwiecień 2023 - 16:31

Jeśli szukasz laptopa, który spełni Twoje wymagania, ale nie chcesz przepłacać, zajrzyj na stronę https://www.wybieramlaptopa.pl/. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych ofert i porad, które pomogą Ci wybrać laptop w dobrym stosunku jakości do ceny. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie cieszyć się sprzętem spełniającym Twoje wymagania. Mam nadzieję, że jak już podejmiesz decyzję to oczywiście podzielisz się swoimi spostrzeżeniami. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych