Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dostęp do partycji LUKS na Windows 8.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 AnPeter90

AnPeter90
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 07:54

Zrezygnowałem z TrueCrypta na rzecz LUKS i na Linuksie utworzyłem zaszyfrowaną partycję, do której jednak nie mam dostępu z poziomu Windows 8.1. Przed tą operacją dowiedziałem się, że istnieje program LibreCrypt, który obsługuje partycje i kontenery LUKS, jednak u mnie ta aplikacja działa nieprawidłowo. Po instalacji LibreCrypt Windows uruchamia się w trybie testowym, o czym jestem informowany za pomocą napisu w prawym dolnym rogu ekranu:
 
 
 
Windows 8.1
 
Kompilacja 9600
 
Tryb testowy
 
 
 
Po uruchomieniu programu przy próbie zamontowania zaszyfrowanej partycji przy ustawieniach domyślnych wyskakuje komunikat, że hasło do partycji jest nieprawidłowe mimo, że jest prawidłowe i na Archu partycja montuje się normalnie. Po wyłączeniu trybu testowego LibreCrypt nie działa w ogóle, tj. nie ładuje swoich sterowników do systemu, a przy próbie ich załadowania uruchamiając program jako administrator ten twierdzi, że nie ma uprawnień administratora. W tym momencie zostałem pozbawiony dostępu do prywatnych danych na Windows 8.1. Czy znacie jakieś alternatywne, działające rozwiązania do obsługi LUKS na Windows?

  • 0


#2 Axel44a

Axel44a
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 23:34

Nie mam pojęcia.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych