Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przechwytywanie pakietów przez porty

Pakiety

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 nightrrayy

nightrrayy
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 16 luty 2017 - 17:11

Witam,

Mam taką zagwostkę mianowicie mam do zrobienia monitor pakietów z tymże taki który będzie przechwytywał pakiety od jednego urządzenia do drugiego korzystając jedynie z portów. Oczywiście najłatwiej byłoby użyć Wiresharka ale do tego potrzebne jest nawiązanie połączenia Wi-Fi, z tego co czytałem na forach ludzie głównie poruszają tematy związane z tym że trzeba połączyć się jakimś kablem ( USB bądź Ethernet) jednak mi zależy na tym żeby była ta komunikacja bezprzewodowa i bez połączenia Wi-Fi. Chodzi mi o komunikację między dronem a kartą sieciową laptopa ( dron ma niezabezpieczony hasłem dostęp do Wi-Fi). Ktoś mógłby mi doradzić jak mógłbym to zrobić albo polecić jakieś książki gdzie znajdę szczegółowe informacje na ten temat ?

 


  • 0


#2 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 17 luty 2017 - 20:22

 

bezprzewodowa i bez połączenia Wi-Fi

 

Chodzi mi o komunikację między dronem a kartą sieciową laptopa

 

Jak rozumiem chcesz własny protokół połączeniowy również zaprojektować ? Wydaje mi się, że jednak chcesz użyć WiFi, tylko nie rozumiesz pojęcia port.

Podeślę takie o, dla uzupełnienia dodam że port to tylko taki interfejs, który ma możliwość odczytu i zapisu danych i zupełnie nie jest ważne w jakiej on postaci występuje w jakimkolwiek zagadnieniu komunikacyjnym związanym z informatyką:

http://www.linuxhowt..._C /socket.htm


  • 2

#3 nightrrayy

nightrrayy
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 21 luty 2017 - 15:01

Zgadza się. Myślałem żeby zrobić program w języku C który będzie monitorował ruch sieciowy a jeśli pojawi się access point od drona ( który nie jest zabezpieczony hasłem ) to wtedy by się z nim połączył i przechwytywał pakiety wychodzące i przychodzące z karty sieciowej.


  • 0

#4 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 21 luty 2017 - 21:07

I tak to powinno wyglądać z grubsza, pamiętaj tylko że port jest na wartswie wyższej niż pakiet - to już jest praktycznie warstwa aplikacyjna i będziesz miał do dyspozycji wszelkie bajty, które odczytasz z portu (jest to analogiczne do czytania/pisania do pliku). Poziom pakietów (coś jak poziom operacji zapisu dyskowego jak już ciągnę tę analogię) jest niestety na niższej warstwie OSI i być może będziesz musiał korzystać z innych funkcji kernela do manipulowania pakietem:

 

http://www.binarytid...r-code-c-linux/

 

Btw, osobiście książek nie polecam, wszystko na dobrą sprawę jest w linuxowym man-ie czy też innych dokumentacjach odpowiednich bibliotek.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych