Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostatnia dobra konfiguracja jako domyślna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 arte17

arte17
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 20:47

Witam forumowiczów!

Mam pewien problem z kartą graficzną. Za każdym razem gdy instaluje sterowniki do karty graficznej to po ponownym uruchomieniu komputera podczas gdy wyświetla się napis "Zapraszamy" wywala mi blue screen z informacją że karte graficzna może być uszkodzona itp... Ale nie o to chodzi. Abym mógł zalogować się do windowsa muszę uruchomić komputer w trybie "Ostatnia dobra konfiguracja (ostatnie działające ustawienia)" i co dziwne w tym trybie sterowniki działają. Teraz moje pytanie: Czy możliwe jest ustawienie trybu "Ostatnia dobra konfiguracja (ostatnie działające ustawienia)" jako domyślny tryb uruchamiania? Jak tak to jak to zrobić?(Przed formatem nie miałem tego problemu) Pytam, ponieważ nie działa w moim przypadku klawisz F8. Zamiast wyboru trybów mam wybór urządzenia, z którego będzie bootwanie. (Format nie pomaga).

Na wszelki wypadek ^^
Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.0 Ghz
Karta graficzna: ATI Radeon HD 4870 x2 (instalowałem przeróżne sterowniki, żadne nie chcą się zainicjalizować w normalnym trybie, nic nie podkręcałem, standardowe ustawienia: GPU: 750 Mhz, Memory: 900Mhz)
RAM: 4 GB
MoBo: ASUS P5QL-E
Zasilacz: Pentagram Silent Force 620W


Dzięki i pozdrawiam!
  • 0


#2 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 19 listopad 2009 - 21:26

Wydaje mi się, że jeżeli raz uruchomisz w trybie "ostatnia dobra konfiguracja" to przy późniejszych uruchomieniach wszystko będzie wczytywane właśnie od tego momentu (cholerka starałem się nie zagmatwać tego a i tak pewnie się nie udało). W moim przypadku działało.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#3 arte17

arte17
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 21:45

Wydaje mi się, że jeżeli raz uruchomisz w trybie "ostatnia dobra konfiguracja" to przy późniejszych uruchomieniach wszystko będzie wczytywane właśnie od tego momentu (cholerka starałem się nie zagmatwać tego a i tak pewnie się nie udało). W moim przypadku działało.

Też mi się tak wydawało. Ale jest inaczej. Znaczy po ponownym uruchomieniu komputera z trybu ostatnia dobra konfiguracja... uruchamia się komp w trybie normalnym, który powinien elegancko chodzić ale tak nie jest...
Problem jest taki: Gdy instaluje stery elegancko wszystko hula. Ale gdy uruchomie ponownie kompa wywala blue screena (jakby to miało coś wspólnego ze sterownikami), z tym że gdy wybiorę tryb "Ostatnia dobra konfiguracja..." sterowniki działają poprawnie. Czy to nie dziwne? Co może powodować ten blue screen. Zauważyłem jeszcze, że w normalnym trybie podczas logowania pasek "postępu" zatrzymuje się pod koniec logowania na jakieś 3-5 sekund. Może tkwi problem w inicjalizacji czegoś podczas tego logowania? Po czym widze "Zapraszamy" i eleganckiego blue screena ;/ Gdyby karta graficzna była uszkodzona to chyba bym nie grał w trybie Ostatnia dobra konfiguracja nieprawdaż? Co to może być?
Dzięki za uwagę Duath
  • 0

#4 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 19 listopad 2009 - 23:10

Nie masz możliwości pożyczenia od kogoś innej karty graficznej? A system jakim traktujesz kompa to XP, Viśta, 7? Jeśli cały czas instalowałeś ten sam system może warto na innym? Albo inne wersje sterownika do grafiki, skoro podejrzewasz właśnie ją?
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#5 arte17

arte17
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 23:24

Windows XP pro, sterowników było troche których testowałem, ale rzeczywiście mogę sróbować na innej wersji systemu. Ten, który mam od kolegi jest lipny bo mi sie sprzęt co jakiś czas zawiesza. Wcześniej nie miałem takiego problemu. Więc może to wina systemu. Będę testował inną wersje OS-u a potem włożę inną kartę graficzną. W każdym razie dzięki wielki za pomoc. Otworzyłeś mi oczy z tym os-em :)
Sog ^^
  • 0
Przypal sobie, zapal sobie, podaj dalej...

#6 asus

asus
  • Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 01 grudzień 2009 - 18:45

BIOS :cry: :cry: ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Karta ATI poszukam :cry:

Załączone pliki


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych