Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ratunku, moj pies zaczal gryzc meble!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 sculche1989

sculche1989
  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • LokalizacjaNew Haven

Napisano 30 styczeń 2017 - 13:29

Mój pies ma ponad dwa lata. Od roku praktycznie nie było z nim zadnych problemów. Moglismy go zostawić w domu na kilka godzin i nic się nie dzialo. Zwyczajnie zasypial w fotelu przy oknie i grzecznie czekal jak wrócimy. W poniedziałek, jak zwykle, poszlam na lekcje pianina i do siłowni- nie było mnie tylko dwie godziny z hakiem. Kiedy wrocilam, zaslona z okna była wpol zerwana (na szczęście nie zniszczona), a poduszka z kanapy zupełnie podzarta od dolu. Bardzo się wkurzylam. Pies wygladal na winnego, ale to pewnie tylko dlatego, ze bylam wsciekla. We wtorek sytuacja się powtorzyla, tym razem z poduszka z fotela, chociaż prewencyjnie wyprowadziłam psa na dodatkowy spacer przed moim wyjściem. Rece opadają, bo chociaż zniszczenia nie sa nieodwracalne (po prostu zamowilam nowe gabki do poduszek), to przecież nie będę wymieniac mebli w salonie co tydzień. Nie wiem co mam robic hmm Ide dziś kupic spray odstraszający zapachem psy od gryzienia, ale mam mala wiare, ze zadziała. Może ktoś ma lepszy pomysl?


  • 0


#2 wera33

wera33
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 18:26

zakup replex, na mojego działał tylko przez jakiś czas, ale pieprz czarny też może go odstraszyć


  • 0

#3 Heniutek

Heniutek
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 19:35

Takie odstraszacze w tym wypadku mogą być mało skuteczne. Warto zastanowić się, dlaczego pies tak się zachowuje. Kiedyś na http://warlecki.waw.pl/ czytałem, że może to być jakiś problem emocjonalny psa lub też jest to efekt prowokowania go.


 

  • 0

#4 mpire

mpire
  • Użytkownicy
  • 338 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:20

Mój pies też gryzł meble ogrodowe, przestał dopiero jak je wymieniłam, tutaj https://gardenspace.pl/t/patio-meble zamówiłam nowoczesny zestaw z technorattanu który jest bardzo wytrzymały. I odechciało mu się gryzienia, to naprawdę solidne meble które są wygodne i wyglądają stylowo. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych