Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba o pomoc w wyborze roweru


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 wallxi1985

wallxi1985
  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • LokalizacjaAlbuquerque

Napisano 23 styczeń 2017 - 10:38

Opis sytuacji: wieś w górach, wszędzie daleko i pod (lekką, ale jednak) górkę. Jak asfalt, to dziurawy i pofałdowany, w większości drogi... polne, takie piaszczysto-trawiaste. Zimą, jak to w górach, spodziewany padający i długo zalegający śnieg (choć z tą pogodą teraz to nic nie wiadomo). I baba chce kupić sobie rower. Do jeżdżenia codziennie przez cały rok. Elektryczny, bo męczyć się pod górkę nie lubi. Ale baba kompletnie nie odróżnia, który rower do czego. Jaki rower podoła po wiejskich drogach i śniegu? Górski? Fatbike? big_smile Zwykły miejski, tylko opony jakieś specjalne? Wymagania baby: ma być bezpieczny i solidny, mieć możliwość zamontowania fotelika dla dziecka z tyłu, doczepienia przyczepki (nie na dziecko, a takiej bardziej "bagażowej"), jakiś koszyczek z przodu też się przyda. Nie oczekuję cudów w stylu podania mi namiaru na konkretny model z tym wszystkim, tylko zwięzłego oświecenia mnie, jaki rodzaj roweru wybrać i czy do takiego roweru można doczepiać to wszystko, co wymieniłam, czy jest to nie daj Boże technicznie niemożliwe. Nie widziałam nikogo na góralu z dzieckiem, prędzej na miejskich czy szosowcach, stąd durne pytania


  • 0


#2 parabolistyk

parabolistyk
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 17:53

Rower górski się nada. Na rynku jest coraz więcej "e-bików:. Doczepisz do takiego fotelik lub przyczepkę. Jak to rower górski poradzi sobie w terenie i na nierównym asfalcie. Jedyny problem to cena. Taki rower sporo kosztuje.


  • 0

#3 jes

jes
  • Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 14 luty 2017 - 00:05

A trekking kellys? Też powinien sobie dać radę w takich warunkach. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę dobrą jakość amortyzatorów


  • 0

#4 goska1919

goska1919
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 22 luty 2017 - 15:25

Moim zdaniem warto w tej kwestii popytać znajomych :) To może być najbardziej sprawdzone źródło tego typu wiedzy :)


  • 0

-Po co tu przyjechałaś? - spytał w końcu.
- Bo uderzyłeś mnie w głowę i przywiozłeś siłą. - Skoro miałam zginąć, to przynajmniej z klasą.


#5 mpire

mpire
  • Użytkownicy
  • 338 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 04:01

No dobrze, a co sądzicie o rowerach składanych? Czy one również się nadadzą? Znalazłem je w ofercie sklepu internetowego https://energybike.p...ery-skladane/18 - czy warto zdecydować się na ich zakup? Mało nie kosztują, co mówi o ich wysokiej jakości...


  • 0

#6 beryl

beryl
  • Użytkownicy
  • 138 postów

Napisano 21 kwiecień 2022 - 11:26

ja od kilku lat jeżdżę rowerem Electra i bardzo sobie chwalę. jest całkiem spory wybór modeli na stronie Drerowery: rowery electra


  • 0

#7 wolski

wolski
  • Użytkownicy
  • 1026 postów

Napisano 08 lipiec 2022 - 18:45

Dokładnie wiem o co chodzi, gdyż sam całkiem niedawno stałem właśnie przed takim dylematem. na cale szczęście wiem, że wiele ciekawych informacji można znaleźć w sieci. Bardzo spodobało mi się to co przeczytałem o rowerach eMTB https://ecyklopedia....m-fakty-i-mity/ i faktycznie te fakty jak i mity na pewno dobrze jest poznać.


  • 0

#8 beryl

beryl
  • Użytkownicy
  • 138 postów

Napisano 24 maj 2023 - 18:49

Rower trek hardtail to doskonały wybór dla miłośników jazdy po górskich szlakach. Mam okazję testować jeden z modeli z tej serii i jestem zachwycony jego osiągami. Solidna konstrukcja, świetna amortyzacja i precyzyjne sterowanie - to tylko kilka cech, które wyróżniają te rowery.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych