Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mam wysoki cholesterol, ratunku!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 halipot

halipot
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 09:17

Hej, tak jak w temacie, mam wysoki cholesterol, ratunku! Po zrobieniu badań okazało się, że mam 278 jednostek, a norma to 200!

 


  • 0


#2 Drakhtul

Drakhtul
  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 10:18

Przestan jest maslo kostkami i pic olej to bedzie lepiej. Zdrowa dieta na pewno obnizy ten poziom.


  • 0

#3 aporan

aporan
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 18:59

Spokojnie, nie jest jeszcze aż tak źle, ale dobrze też nie… czy jesz dużo tłustych potraw? Dużo imprezujesz?
  • 0

#4 batoniak

batoniak
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:46

Ja obecnie stosuje dietę niskocholesterolową, minimalnie spadł mi cholesterol, ale to dopiero po jakiś 2 tygodniach pojawiły się efekty
  • 0

#5 Gob57

Gob57
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 22:03

Warto iść z tym do lekarza...


  • 0

#6 cartok

cartok
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 22:28

Odnośnie diety można skorzystać z porad dietetyczki. To tak dużo nie kosztuje, sama korzystałam to wiem o czym pisze…
  • 0

#7 Plusz08

Plusz08
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 22:37

Tylko lekarz może pomóc ;)


  • 0

#8 doreka

doreka
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 21 styczeń 2017 - 11:45

Pytasz co można zrobić aby obniżyć cholesterol? Moja odpowiedź brzmi: oczywiście dieta gdzie unikasz tłuszczy zwierzęcych, zastępujesz je roślinnymi, unikasz serów żółtych, jajek, podrobów, ograniczasz mięso czerwone, jesz warzywa i owoce.... Ważna jest też wzmożona aktywność fizyczna: ćwiczenia obniżają zły cholesterol!
  • 0

#9 esana

esana
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 21 styczeń 2017 - 20:27

Z cholesterolem jest tak że 80% produkuje organizm jedynie 20% pochodzi z diety, dlatego dietą można go obniżyć o około 20%. Moja mama ma zbyt wysoki cholesterol i jest to dziedziczne w w rodzinie, jej mama również miała i ja mam też początki
  • 0

#10 fabiko

fabiko
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 15:53

To chyba zależy jak wysoki jest poziom cholesterolu. Dieta może zdziałać wiele tak jak dziewczyny pisały już rezygnacja z produktów zwierzęcych na rzecz tych pochodzenia roślinnego. Ale nie zgadzam się co do alkoholu. Odrobina wina lub piwa (ale bardziej czerwone wino) jest wskazana. Margaryna - trzeba czytać co jest na pudełku - jeżeli ma tłuszcze utwardzone to odpada. No i cholesterol jest dobry i zły. Zły (LDL) osadza się na ściankach naczyń krwionośnych a dobry (HDL) go wymiata.
  • 0

#11 monki

monki
  • Użytkownicy
  • 164 postów

Napisano 08 luty 2017 - 07:42

No no. Z tym trzeba się pilnować. Wysoki cholesterol wiąże się z nadciśnieniem, które może być bardzo groźne:

http://dobrecisnienie.org.pl/

 

Na stronie jest kilka informacji o tym. Polecam przede wszystkim zrezygnowac z soli. Polacy jedzą zdecydowanie za dużo soli i bardzo odbija sie to na ich zdrowiu.

 

Ważne są również ćwiczenia. 


  • 0

no i git


#12 tadzik31

tadzik31
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 08 luty 2017 - 16:46

Najważniejsze jest odpowiednie żywienie. Jeżeli nie umiesz przygotować sobie odpowiedniego jedzenia - dieta z dowozem do domu to rozwiązanie idealne dla Ciebie.


  • 0

Złożę mu propozycję nie do odrzucenia...


#13 kazik00

kazik00
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 09 luty 2017 - 12:32

dieta swoją drogą, ale aktywność i ćwiczenia najważniejsze


  • 0

#14 Hacer

Hacer
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 22 luty 2017 - 20:03

Trzeba z tym koniecznie iść do lekarza...


  • 0

Książka to chłodny, lecz pewny przyjaciel.


#15 anytsu39

anytsu39
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 23:32

Popieram poprzednika. Według mnie nic dodać i nic ująć od tej wypowiedzi...


  • 0

Dla mnie wygląda jak anioł, nawet jeśli jest aniołem upadłym.


#16 superNorbert

superNorbert
  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 13:53

Przede wszystkim wizyta u lekarza. On zasugeruje zmiany w sposobie żywienia iż zapewne zaleci jakieś treningi. Ja może nie mam poważnego problemu z cholesterolem, ale z lekką nadwagą. Zacząłem intensywnie trenować i trochę lepiej się odżywiać, ale waga nie lecie tak jak planowałem. Znalazłem ciekawy ranking tzw. spalaczy tłuszczów, które cieszą się dobrą opinią wśród osób odchudzających się. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to odsyłam do tekstu http://www.kobiety.p...zu-ranking-2017

Ja jeszcze nie zdecydowałem się, który wybrać ale wydaje mi się, że najbardziej obiecujący jest faktycznie Trizer. Zresztą po przeczytaniu artykułu trochę inaczej spojrzałem na tego typu suplementy.


  • 0

#17 monikamala1

monikamala1
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 16:51

Ja obecnie stosuje dietę niskocholesterolową, minimalnie spadł mi cholesterol, ale to dopiero po jakiś 2 tygodniach pojawiły się efekty

rehabilitacja acl https://rehabilitacj...krzyzowe-kolana


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych