Skocz do zawartości


Zdjęcie

Visual Studio C# pobranie danych z form1 do form2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 MichaL.

MichaL.
  • Użytkownicy
  • 145 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 21:29

Hej , dopiero co zaczynam programowanie i ostatnio dostałem na zadanie domowe aby stworzyć gre z prostym menu głównym , o ile mam gre i menu główne i te okienka w miare płynnie przenikają przez siebie to chciałbym stworzyć w menu głównym dodatkowe okienko które pokazywało by pkt zdobyte z gier , i z tym mam problem , poczytałem troche w google i wiekszość pokazanych tam poradnikach opiera się na textboxie i przenoszeniu z niego danych , tylko że ja gubie się po 2 linijce w poradniku , i mam zmienną punkty którą chce przenieść. 
Jest ktoś w stanie mi to w miare prosty sposób objaśnić? 


  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 13:38

Poczytaj sobie o tworzeniu właściwości obiektów w C#. Deklarujesz nowy obiekt, który będzie zawierał własciwości punkty, nazwa użytkownika, czas gry, czy co Ci tam potrzeba. Potem tworzysz obiekt komendą new we jednej formatce, przekazujesz uchwyt do drugiej i za pomocą formuły nazwa_obiektu->pole masz dostęp do danych. Poszukaj info w sieci, tak to się robi w Delphi, ale w C# powinno się to robic podobnie, tylko struktura instrukcji może być nieco inna. Inne wyjście to zapisać wyniki w pliku, a w drugiej formatce odczytać. Jednak moim zdaniem, to bardzo brzydka metoda.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych