Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z kartą graficzną (migające paski podczas grania)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robur

Robur
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 18:32

Witam wszystkich bardzo serdecznie, chciałbym się zwrócić do Was z prośbą o pomoc.

 

Od ponad miesiąca posiadam nowy komputer, złożony z takich podzespołów : 

 

- Płyta główna MSI H110M PRO-VD

- Pamięć HyperX Fury DDR4, 2x8GB, 2133MHz

- Procesor Intel Core i5-6600

- Karta graficzna Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ 4GB

- Zasilacz MODECOM Volcano 750 120mm

 

Problem polega na tym, że gdy włączam grę (na chwilę obecną sprawdziłem dopiero na CS:GO oraz DRIFT3), to karta graficzna (tak podejrzewam) generuje mi dziwne migające paski obok mojej broni. Próbowałem przeinstalować sterowniki, niestety nic nie pomogło, sprawdzałem dwa razy, czy są one aktualne i nadal nic. Próbowałem również wyłączyć synchronizację pionową, lecz to również nic nie dało.

Chciałbym się dowiedzieć w czym tkwi problem i czy jest to wada karty graficznej, czy innych podzespołów.

Podczas normalnej pracy na komputerze (pulpicie, przeglądarce internetowej, wordzie itd.) problem nie występuje.

Dodaje film, w razie problemu ze zrozumieniem treści tematu :P

 

P.S Dodam, że mój brat ma taki sam komputer (takie same podzespoły) i nie ma problemu z grami.

 

 


  • 0


#2 MixTape

MixTape
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 22:53

Miałem podobny problem gdy podłączyłem nową myszkę i słuchawki do PC (typowo, podczas zoomowania scoutem i chodzenia, cała mapa mi mrygała w dziwne kształty). U mnie pomógł reset komputera - za bardzo nie pomogłem, co?

Jak masz chwile, to podmień karte graficzną od brata [nawet nie musi o tym wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ] i przeinstaluj sterowniki dla pewności. Jeżeli problem zniknie no to masz przyczynę. Wtedy zerkasz czy u brata występuje problem ten co u ciebie - jak tak to gwarancja, śmig do sklepu.


  • 0

#3 Robur

Robur
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 20:48

Dzięki MixTape, zrobię to w wolnej chwilii, bo na razie nie mam czasu na rozbieranie komputera :/

 

Czy ktoś inny ma jakieś pomysły?


  • 0

#4 Robur

Robur
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 18:45

ref


  • 0

#5 mrMarek

mrMarek
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 14:25

Ja mam podobne artefakty gdy podkrece zbyt mocna karte, mam rozumiec ze twoja jest na stocku?


  • 0

#6 Robur

Robur
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 17:06

Nie rozumiem co to znaczy "na stocku", ale domyślam się, że pytasz, czy nie podkręcałem :D

Karty graficznej nie podkręcałem, aczkolwiek karta umożliwia tą funkcję.

Nie wiem w czym jest problem, a chciałbym ocalić kartę :/


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych