Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójnik rozdzielenie kabla

internet połączenie router pomocy

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 riczi23

riczi23
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 11:02

Witam, mam pytanie a mianowicie: Mam kabel od internetu od usługodawcy połączony do routera, a do routera mam podłączony kabel który idzie do mojego komputera. Czy mogę zakupić trójnik czy coś w tym stylu, żeby jeszcze przed routerem podłączyć swój komputer do tego kabla internetowego od usługodawcy, a drugi kabel żeby dostarczał internet do routera? Mam częste krótkie przerwy w dostawie internetu do PC i mam wrażenie, że to wina połączenia przez router.

Z góry dziękuję ze pomoc, pozdrawiam!


  • 0


#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 20:10

router jest twój? nie podawałeś dostawcy jego adresu mac? to podłącz komputer bezpośrednio (pomiń router). a może pooglądaj logi routera....


  • 0

#3 riczi23

riczi23
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 22:59

Mój router, nie mam jak bezposrednio połączyc PC tylko musze poprzez router. Dlatego chcialem jakos ominąc router, a potrzebuje 2 kable do połączenia internetowego z PC


  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 22:25

Po co kombinujesz jak koń pod górę? Nie da rady po prostu podpiąć kabelka do routera? Nie masz tam gniazdek ethernet? Jeśli nie masz możliwości, to podepnij drugi router i potem ten drugi do routera dostawcy. Inne wyjście to switch, też powinien podzielić sygnał.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#5 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 21:37

...

a może od początku?

od operatora internet dociera skrętką/światłowodem/linią telefoniczną/.inaczej

to coś wyżej jest podłączone do routera (tak/nie)

jeżeli tak -> router operatora (tak/nie)

jeżeli nie - opisz po swojemu jak najdokładniej konfigurację tego co masz w domu

jeżeli router operatora - model typ złącza (ile i jakie). ew. foto

jeżeli router twój - jak wyżej

jeżeli router operatora - znasz jego adres, konto do administracji i hasło?

jeżeli twój - zaloguj się na niego (patrz instrukcja) i zajrzyj do logów.

na koniec - jeżeli twój dostawca przydzielił ci tylko 1 (jedno) IP - musisz mieć własną podsieć (zwykle router ze switchem/wifi + ew. switch - router (złącze WAN) wpinasz do urządzenia operatora - zamiast komputera; do lan wpinasz urządzenia twojej podsieci)


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: internet, połączenie, router, pomocy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych