Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca programisty. Na czym polega

praca nauka zadania programisty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartek164

bartek164
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 17:21

Na czym polega praca normalnego programisty (takiego normalnego)? Czy musi w swej pracy tworzyć np. algorytmy albo coś wymagającego ?Czy każdy sobie poradzi?


  • 0


#2 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 19:29

Czasem tak, jednak nie są to jakieś wymysły typu rozwiązanie problemu Hamiltona. Najczęściej to obliczenia matematyczne, pobieranie, wyświetlani danych, komunikacja sieciowa. Generalnie większość zamknięta max w 2 pętlach. Większy nacisk jest na pisanie czytelnego i utrzymywalnego kodu.


  • 0

#3 bartek164

bartek164
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 19:37

daj jakiś przykład.? jakieś rzeczy do zrobienia, wiem że to głupie pytanie.Bo jestem na studiach i się zastanawiam czy mam się już poddać czy jeszcze nie, Radze sobie na matematyce, ale w programowaniu, no nie wiem, jak będe np. musiał wymyślić algorytm na zamiane liczby na odpowiednik słowny albo coś takiego to nie dam rady.Więc jak jest?


  • 0

#4 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 23:02

https://github.com/l...tree/master/src - jest to przykład obiektowego projektu w PHP i tego typu rzeczy robi się normalnie w pracy.

Wejdz w folder src, jest to biblioteka na jakiś gotowy standard z Javy do wygodnego wykorzystania, od studiów do takiego poziomu to jest jakieś kilka lat kodzenia.

 

jak będe np. musiał wymyślić algorytm na zamiane liczby na odpowiednik słowny albo coś takiego to nie dam rady

Więc jak na mnie możesz sobie dać spokój.


  • 0

#5 bartek164

bartek164
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 12:26

no nic mi to nie mówi,a na internecie mówią że wszyscy mogą programować 000_000 ale po studiach można robić coś innego niż programowanie


  • 0

#6 farmerka

farmerka
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 12:24

Praca programisty jest nudna i monotonna, jedyne szaleństwo jest w momencie planowania kodu i określania funkcjonalności.


  • 0

#7 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 00:17

Jeżeli się przychodzi od roboty odwalić swoje i nie rozwija siebie samego (frameworki, języki, patterny) - to owszem jest nudna i monotonna. W takich przypadkach zmienia się albo pracę albo specjalizację albo zawód. Pasjonaci na nudę nie będą narzekać.

Nie ma czegoś takiego jak "planowanie kodu" w pracy programisty. Kod się po prostu produkuje zgodnie z indywidualnymi umiejętnościami (stosowanie wzorców, wrapperów, frameworków, bibliotek itp.) i to się właśnie szlifuje. Określanie funkcji to zadanie osobnego człowieka - zazwyczaj PMa (oczywiście tylko w tych lepszych firmach, te gorsze mają jednego człowieka od wszystkiego).


  • 0

#8 MilkWay

MilkWay
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 14:49

A ja się podepnę pod temat w trochę innej kwestii... Czy wiecie może jak napisać profesjonalne cv? Ja się zastanawiam czy nie zlecić tej roboty tam gdzie podlinkowałem... Co myślicie?


  • 0

Kiedy zawołasz do króliczej norki: Hej, jest tam kto?, a głos z wnętrza odpowie: Nie!, to znaczy chyba, że nie jesteś mile widziany.


#9 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 22:02

Bierzesz pierwszy lepszy szablon z internetu i wpsujesz miejsca pracy i technologie z jakimi pracowałeś. Tyle w zupełności wystarczy (przynajmniej mi) żeby bez problemu dostać pracę.


  • 0

#10 Kolerejka

Kolerejka
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 11:51

Programista to specyficzny zawód moim zdaniem. Zależy co programujesz. Jeśli stronki internetowe to odpowiednie podejście jest potrzebne i znajomość trendów(teraz każda stronka ma ten styl "suwaka" gdzie wszystko jest na jednej stronie i zjeżdża się w dół cały czas)


  • 0

#11 jarex_67

jarex_67
  • Użytkownicy
  • 151 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 12:28

Czasem studia to nie wszystko. Wystarczy dobre szkolenie, wiedza praktyczna, umiejętności... Zacznij od szkolenia, sprawdź czy Cię to kręci zanim stracisz mnóstwo czasu i pieniędzy na studia, poprawki, etc.

http://geek-on.pl


  • 0

#12 KajaOz

KajaOz
  • Użytkownicy
  • 150 postów

Napisano 12 luty 2023 - 09:10

Akurat w tym zawodzie bez najmniejszych problemów powinieneś znaleźć odpowiednie miejsce pracy i dalszego rozwoju z bardzo dobrymi zarobkami. Dlatego jeżeli przede wszystkim interesuje Cię praca od ręki, od zaraz w Szczecinie - tylko na FACHPRACY. Masz tutaj wiele możliwości z konkretnych firm wraz z opisem obowiązków, wymagań i bardzo często od razu są podane konkretne zarobki na jakie będziesz mógł liczyć. Na pewno będzie to dużo łatwiejsze i co najważniejsze szybciej trafisz na propozycje, które sprostają Twoim wymaganiom. 


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: praca, nauka, zadania programisty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych